„Jsem spokojený, vše funguje tak, jak má. Pravidelně hraju za juniorku a občas jdu na tréninky i s áčkem," říká Ondřej Machuča. Do prvního týmu, kterému se daří jak v pohárové Evropě, tak v lize, chodí zatím na výpomoc. „Jednou bych si chtěl ligu zahrát. Zatím si vybírá trenér z juniorky dva tři kluky, většinou když je předzápasový trénink nebo když nemá dost hráčů. Jsem za to strašně rád. Je to pro mě další dobrá zkušenost," pokračuje ve vyprávění talentovaný fotbalista.

V Opavě kopal za devatenáctku, na severu Čech patří k pilířům juniorky, hraje soutěž, ve které de facto o nic nejde. Podle Ondřeje Machuči ale juniorská liga kvalitu má. „Svou kvalitu má, nečekal jsem, že bude tak rychlá. Za řadu týmů nastupují fotbalisté z ligových áček, a to zvyšuje úroveň celé juniorské ligy. Pravidelně hraju a to je pro mě důležité." Na severu Čech působí už rok, do té doby bydlel u rodičů, v Liberci se musel postavit sám na vlastní nohy. „Je pravdou, že pro člověka to je velká změna. Nakonec to tak hrozné nebylo, až mě překvapilo, jak vcelku lehce se to zvládlo, aklimatizaci jsem čekal daleko horší," přiznává Ondřej. Na druhou stranu v Liberci ho až tak cizí prostředí nečekalo. Sportovním ředitelem je Jan Nezmar, který pochází z Hlavnice, a za Slovan hraje několik fotbalistů z Opavska, a to nejen v prvním týmu. „Nikdo ani moc pomáhat nemusel. Je pravdou, že hodně se kamarádím s Dydym (Daniel Dydowicz, bývalý fotbalista Opavy). Brzy jsem poznal i jiné hráče, to když jsem ještě bydlel na internátu. Nyní mám společně s Martinem Krejčím byt, zhruba dvě minuty chůze od stadionu. Klub to má tak dobře vyřešené," pochvaluje si ofenzivně laděný záložník.

Jak již bylo zmíněno, pod trenérem Jindřichem Trpišovským už pár tréninků prodělal, rád by se v áčku ale zabydlel natrvalo. „Chci hrát ligu, udělám pro to všechno, úplně nejlepší by bylo naskočit do zimní přípravy," nastiňuje Machuča. Nebránil by se ani tomu, kdyby se ozvala Opava, jejímž hráčem stále je. „Druhou ligu bych uvítal, je to přece jen jiný level než juniorka. Šlo by o další posun," svěřuje se bývalý kapitán opavské devatenáctky.

Fotbal v Liberci nyní šlape, odchovanec heraltického fotbalu byl součástí klubu i v jarní části, kdy hrál o záchranu v lize. „Je to pravda, nebylo to tehdy příjemné období," vzpomíná, ale vzápětí dodává: „V letošní sezoně si to tady všichni užívají. Cesta v pohárové Evropě se vyvíjí zatím dobře. Tým se dobře posílil, přišel kvalitní trenér, vyšla sázka na kluky ze Žižkova, všechno si nějak dobře sedlo. S klukama se chodíme dívat na zápasy ať už v lize nebo pohárech." Machuča má možnost i srovnání zázemí libereckého klubu s tím opavským. „V Liberci je všechno na velké úrovni, každý tým má svého maséra, kustoda, o všechno je dobře postaráno. Ale pozor, Opava na tom není vůbec o nic hůře. Opavské podmínky a servis okolo týmů jsou taky na velké úrovni. Na Slezský FC nedám nikdy dopustit," zdůraznil rodák z Velkých Heraltic.

Jeho angažmá si vzalo daň v podobě toho, že ještě nemá hotovou maturitu na strojní průmyslovce. „Po odchodu do Liberce jsem dostal individuální studijní plán, bohužel nešlo všechno dělat úplně naplno. Už jsem i maturoval, bohužel ne všechno jsem zvládl, nyní mám před sebou druhý pokus. Věřím, že nyní už to vyjde," zakončil.