Přesto byl divácký zájem velký, po letech se v Oldřichově hrál kvalitní fotbal a také travnaté hřiště mělo krajské parametry. Jenže přišla před dvěma lety velká voda a potok v těsné blízkosti hřiště ohavně poničil  hrací plochu, která se tak spolu se hřišti v Nové Vsi, Chrastavě, Bílém Kostele a Vísce stala nepoužitelnou.

„Jenže naše vedení Sokola zaspalo při nahlašování škod. Nikdo se o to tehdy nestaral, na svaz nedošel, aby potřebné formality vyřídil," říká Antonín Vrňata, pokračovatel „rodinné tradice" oldřichovského fotbalu. „Nikdo se tenkrát asi nepoptal. Když jsem se o to zajímal, bylo mi na OFS v Liberci řečeno, že na nás zapomněli. Přitom jsme mohli dostat nějaké peníze z fotbalového svazu od pana Severýna, se kterým jsem se tehdy po záplavách u nás na hřišti bavil. Ale oficiální žádost od našeho vedení nebyla podána. Proto je i po dvou letech naše hřiště prostě nehratelné," smutní Vrňata.

Bez vlastního hřiště to v drtivé většině případů nejde. O tom se přesvědčila i Nová Ves, která sestoupila a hraje pouze I. B třídu, Chrastava se v I. B třídě potácí, stejně jako Víska ve III. třídě. Jenže všude se v těchto týdnech slavnostně otevírají zrekonstruované plochy a týmy se vracejí na „rodnou hroudu". Jen Oldřichov ne. „Je to o trénincích, nemáme domácí hřiště, chybí nám zázemí. Proto jsme tam, kde jsme. Ale chceme jako fotbalisti se hřištěm sami něco udělat, abychom se tak příští rok mohli do Oldřichova vrátit. Po povodních se plocha strhla a vyčistila od bahna, ale stále je hřiště děravé, jde na něm o kotníky," vysvětluje a zároveň připomíná skutečnost, že na zápasy jižní skupiny III. třídy jezdili třeba o deseti.

„Hráči ubývali. Měli jsme trenéra Miroslava Thiela, ale ten jen hraje, takže ani trenéra nemáme. Nevyšla hostování k nám, protože jeden je podnikatel a dělá dlouho do večera a další se věnuje spíš malé kopané. Někteří kluci odešli na hostování, vůbec se netrénuje, protože hodně z nás jsou živnostníci a jsme rádi, že máme práci, a na fotbal pak není čas. Dokonce naposledy zazněly varianty spojit se s Novou Vsí nebo přejít do Mníšku a hrát jako Mníšek-Oldřichov. Přesto budeme fungovat dál jako Oldřichov, ale v severní skupině III. třídy. Ta jižní nám moc nevyhovovala, měli jsme to kilometrově dál," dodává Antonín Vrňata.

Novou sezonu tak Oldřichovští opět odehrají v pohostinství Mníšku a v severní skupině.