Na chvostu tabulky je trojice Vratislavice, Gasservis Liberec a Raspenava, tedy mimo Gassu dva celky, které v nedávné historii čeřily vody krajských soutěží.

Obdivuhodná je především momentální forma chrastavského béčka. Tento soubor měl z prvních dvou kol, kdy zřejmě platil nováčkovskou daň, jediný bod, ale od té doby má na svém kontě čtyři výhry v řadě, z toho v posledních třech kolech vesměs pětigólové! A do toho si Chrastavští „střihli" v minulém týdnu triumf ve finále okresního poháru, kde Hejnicím nandali pro jistotu šestku…

Opačný pól tvoří Raspenava, která naopak čtyřikrát v řadě prohrála. S formou se nadále potýká Nové Město, má tři porážky za sebou a tentokrát jeho nezdar ve Frýdlantě už ani není překvapením. Třikrát v řadě prohrály také Vratislavice a Gasservis.

Defenziva Jablonného inkasovala v posledních dvou kolech 11 gólů, což je o tři více, než v předchozích čtyřech kolech dohromady, tentokrát je to ale omluvitelné slátanou sestavou s pěti mladšími dorostenci.

Činili se kanonýři, hned tři dosáhli hattricku. Přičemž chrastavskému Vratislavu Procházkovi se to povedlo už v minulém kole. Také pro Borka Koutského z Jindřichovic se jedná již o druhý hattrick sezony. K nim se přidal nestárnoucí višňovský Martin Štrbák.

Slušná porce 36 gólů v jednom kole (průměr 5,14 na zápas) je rekordem dosavadního ročníku, zatím padlo nejvíce 35 v úvodním dějství.

Celkem již bylo vstřeleno 198 branek (4,71 na zápas). Bilance domácí hosté je v tomto kole 4 0 3, celkově 23 3 16. Již tři víkendy za sebou jsme nezaznamenali v okresním přeboru ani jedinou remízu!