Předseda se snažil ještě minulý týden sehnat do Raspenavy nějaké hráče, ale hráčský kádr byl stále velice úzký. „Přitom jsme dokázali vyřešit finanční problémy, které nás provázely. Bohužel se do Raspenavy nedaří přivést hráče, naopak někteří nám odešli do okolí a třeba do nižší soutěže," přiznal Mleziva. „V pátek před zápasem jsem měl potvrzeno třináct hráčů, ale v neděli jich na srazu bylo deset. V Hrádku jsme sice nastoupili, ale postupně se do poločasu zranili dva, a tak jsme utkání nakonec nedohráli," potvrdil předseda, který Raspenavu na OFS Liberec odhlásil z přeboru.

Tým je tak po čtyřech kolech prvním sestupujícím a má možnost se za rok v červnu přihlásit do III. nebo IV. třídy. „Ale ani za rok to s raspenavským fotbalem nevidím dobře. Osobně nedonutím hráče, aby hráli u nás fotbal. Je jasné, že pět kluků z kádru půjde jinam a jejich návrat bude pak složitý. Asi se to nenastartuje. Těch pět lidí je kvalitních a při trénování má na I. A třídu. Navíc gólman Urban potvrdil kvality, když v posledním zápase v Hrádku kromě dvou gólů vše pochytal. A to se každou minutu na něj valily útoky," dodává předseda Mleziva, kterého celá situace mrzí. „Nedá se nic dělat, protože po dalším výprasku by přestali hrát i další."

Také budoucnost není dobrá, protože v Raspenavě mají pouze šest žáků, kteří hrají v Hejnicích. „Podobné problémy jako my má na severu Liberecka víc klubů a je otázka času, kdy skončí další," uzavírá.

Klub, který se dopustí porušení soutěžního řádu tím, že odhlásí družstvo ze soutěže, bude potrestán vyloučením družstva ze soutěže a peněžitou pokutou.

„Podle paragrafu 69/2 můžeme dát finanční postih do výše deseti tisíc korun a dosavadní výsledky budou zrušeny," potvrdil předseda STK OFS Liberec Pavel Doležel.

Před prvním výkopem minulý měsíc byla v Raspenavě tato situace: Vancl a Pikous jsou v Jokers, Matoušek v Dětřichově, Malinský v Hejnicích, Resl zůstal v Bílém Kostele, Petrus ve Stráži n. N. Novými jsou Kseňák a Zatroch z Jokers. Vyšli dva ze šesti vytipovaných hráčů. V přípravě chodilo trénovat šest až osm lidí.

Dvě raspenavská travnatá hřiště tak minimálně na rok osiří, co by za taková jinde dali…

Po Gasservisu Liberec je to druhý účastník přeboru, který to odpískal. Gasservis to ale stihl ještě před losovacím aktivem a v soutěži jej proto ze III. třídy nahradily Rynoltice B. Za Raspenavu však již nikdo nepřijde, a tak se okres bude dohrávat pouze ve 13 účastnících.