O postup do krajské soutěže I. B třídy si to velice pravděpodobně rozdají Žibřidice a Vratislavice, které ještě před začátkem oznámily zájem usilovat o titul přeborníka okresu.

Frýdlant B. Po sestupu z I. B třídy je novým trenérem Martin Tauš, který po zrušení staršího dorostu získal pro béčko osm mladíků. Takže vysoce omlazený kádr. Mladší dorost pokračuje.

Machnín. Nováček a vítěz III. třídy Jih. Skončil Španěl Saez Moreno, ale mají jiného „exota“ – Japonce Niimiho Yoshitaku. „Tým oproti loňské úspěšné sezóně nedoznal velkých změn, ačkoliv někteří hráči by už chtěli odejít do fotbalového důchodu. Nadále jednáme o dalších posilách, z nichž některé se již účastní přípravy. Cílem pro tento pro nás zlomový rok je udržet se a skončit do desátého místa,“ sdělil předseda Nikos Romanopulos.

Nová Ves. Trenér Lubomír Adam bude postrádat záložníka Lance, který jde do Raspenavy. Kozák s gólmanem Svinkou zůstávají, otazník je nad Patrmanem, novým je Kratochvíl z Kokonína. Příprava: Machnín 3:2. „Loni jsme většinu dobrých výsledků udělali venku, chceme proto zlepšit domácí utkání. Uvidíme,“ poznamenal Adam.

Hlavice. Nováček z jižního pralesa. Trenér Zdeněk Kraus bude postrádat jednoho z tahounů týmu Jakuba Pytlouna, který skončil ze zdravotních důvodů. Příchody: Jaroslav Gubiš a Jiří Procházka. Příprava: Jivina 3:2, Mukařov 2:0,, Český Dub 0:6. „Chceme s mančaftem, který má nejstarší věkový průměr v soutěži, hrát důstojnou roli a pokusit se přebor udržet,“ uvedl předseda David Vincour.

Hrádek B. Trénovalo se z části s áčkem a z části s dorostem. Koučem je Rostislav Bartončík a jedinou přípravou byl zápas s Chrastavou B (3:3). Hráčů by mělo být více než na jaře.

Stráž B. Příprava byla po letech výborná, trénovalo jsme dvakrát týdně od začátku července i s áčkem. „Účast byla skvělá. Kvalitě přípravy pomohla i skvěle připravená hrací i tréninková plocha ve Stráži. Kádr zůstal pohromadě, potvrdili jsme příchody Gruncla z Doubí a Kopečného z

Přepeř. Největší posilou je bezesporu Petr Šafář, který působil dlouhá léta v Německu,“ uvedl hrající trenér Lukáš Hruboň. Příprava: Vesec 5:5, Dětřichov 2:3. „Rádi bychom hráli vklidu, bez starostí se sestupem. Na větší ambice chybí tři až čtyři hráči, ale to je problém všude,“ doplnil.

Višňová B. Trenér Milan Mládek sehrál s týmem jen jediný zápas, v němž Višňová porazila 6:0 Frýdlant B. Skončil karel martinů, jenž přešel do Frýdlantu C. Jinak béčkaři netrénovali, až na pár ambiciózních dorostenců. Také proto se chtějí pohybovat ve středu tabulky.

Český Dub. Tréninky vede za Miloše Linku Jan Holubek. V týmu skončil Jakub Bílek z rodinných důvodů. „Někteří další hráči budou pouze vypomáhat v případě potřeby na zápasy. Přišli ale i noví hráči David Rechcígl, Michal Jíra a Michal Gerenda. Tým se budeme dále snažit doplnit. Odehráli jsme pouze jedno přátelské utkání, kdy jsme porazili 6:0 sousední Hlavici. Zápasy budeme hrát na hlavním hřišti v Českém Dubu. Naše cíle jsou opět hrát klidný střed tabulky,“ sdělil sekretář Petr Altman.

Žibřidice. V přípravě odehrály jediný přípravný zápas s chrastavským béčkem, který prohrály 1:3. K zásadní změně došlo u trenérů, kdy novým je Pavel Sehnal a koučování zápasů se ujme Jan Tříska, který přišel z Chotyně. Dále tým doplnil Jan Lajtar z Chotyně a z Chrastavy přestoupil do Žibřidic David Smola. Naopak z týmu odešel do sousedních Rynoltic Jaroslav Drešer. „Po loňské nevydařené sezóně, kdy v jarní části sezóny žibřidický tým zůstal za očekáváním vedení, fanoušků i samotných hráčů, máme opět vysoké cíle a chceme hrát o přední příčky,“ uvedl šéf Žibřidic Antonín Toločko.

Rynoltice B. Nová trenérská dvojice Jaroslav Vacek ml. a Petr Picek chce navázat na povedenou jarní část soutěže. Přišel Kraus ml. z Chotyně. „Sehráli jsme turnaj za účasti děčínských Habartic a Kunratic, kdy jsme hráli dvoukolově a vyhráli ho. Chtěli bychom hrát v klidu a zachránit se,“ potvrdil kapitán týmu Michal Šálek.

Nové Město. Situace v klubu je před mistrovskou soutěží velice špatná. „Nejsou lidi. Šest hráčů A týmu odešlo a náhrada není, proto AFK bude bojovat o záchranu a zachování účasti v přeboru,“ uvedl předseda Josef Jalovičár.
Dolní Řasnice. Skončil trenér Jaroslav Leibl, za kterého převzal žezlo Pavel Sochor. Z Nového Města přišli Ondřej Černý, Václav Černý a Roman Lakomý. Odešli Václav Kverka do Nové Vsi a Koprnický do Raspenavy. Příprava: Jindřichovice 4:3, Bulovka 1:3. „Jako nováček se chceme udržet,“ uvedl předseda Martin Šimička.

Vratislavice. Realizační tým zůstává stejný – trenérem áčka a dorostu je Daniel Vlk a s tréninky mu pomáhá trenér béčka Jiří Hlava. Dále mu pomáhají Milan Ullrich a Ondřej Sandleiter. Kádr rozšířili dva dorostenci Petr Jonák a Juraj Juris. K nim se přidal ještě Tomáš Hoffmann z Křečic. „Herně a výsledkově byla letní příprava bídná. Prvních 14 dní byla účast slušná, pak se ale polevilo v docházce. Přesto máme cíle nejvyšší,“ řekl Vlk.

Chotyně. Trenérem je Lubomír Kolínský, kterému do kádru přišli: Marek Ráž, Lukáš Ráž (oba Dětřichov), Marek Bačkovský (Rumburk), Jaroslav Stránský (Václavice), Pavel Šindelář (Bílý Kostel). Naopak odešli: Jan Lajtar, Jan Tříska (oba Žibřidice), Jakub Kraus (Rynoltice B). Před startem vyhráli turnaj v Oldřichově (Raspenava 1:0 na penalty, Václavice 4.2, Oldřichov 2:1). „Cíl je být v klidném středu tabulky a postupně zařazovat hráče z dorostu,“ dodal předseda Jaroslav Postl.