Okresní fotbalový pohár 2015 zná svého držitele. Po středečním finále, hraném před velmi dobrou diváckou kulisou, se jím stalo vedoucí mužstvo přeboru okresu Spartak Chrastava B, které potvrdilo svou současnou dobrou formu i ve Vesci a po výhře 4:2 převzal jeho kapitán Aleš Vávra do svých rukou trofej. Nicméně do krajského poháru 2016 postupuje poražený finalista Slovan Vesec, neboť Chrastavu bude v této soutěži reprezentovat její áčko.

Finále Poháru OFS 2015

Vesec - Chrastava B 2:4 (1:2)

Hosté přijeli s několika hráči ze širšího kádru A-mužstva a na průběhu to bylo zpočátku znát, vesecké protivníky točili jako na kolotoči. V 18. minutě dostal Bednář míč za obranu domácích a svou šanci proměnil 0:1. Vypracované akce Chrastavy Vesečtí těžko bránili a v 25. inkasovali podruhé, tentokrát byl autorem branky Kopecký. Do poločasu ale Vesec dokázal částečně vyrovnat hru a když v 35. minutě Buchner pronikl do pokutového území ze strany, podařilo se mu prostřelit gólmana a snížit na 1:2. Tři minuty po změně stran to pro domácí vypadalo ještě lépe, jelikož Vlach vyrovnal na 2:2 a přišly i šance na otočení skóre. V 53. však dostalo jinak velmi vydařené finále nepříjemnou kaňku v podobě vážného zranění domácího Jakuba Buchnera (otočené koleno). Domácí byli po této nešťastné události několik minut jako opaření a v 67. Bednář dostal Chrastavu znovu do vedení. Ve snaze o vyrovnání potom Vesečtí otevřeli hru a v 77. toho Chrastavští využili k rychlému brejku a čtvrtému gólu, kterým Wolf prakticky rozhodl. Celkově byli hosté na hřišti sebevědomější a potvrdili svou kvalitu, takže z okresního poháru se mohli radovat zaslouženě.

Branky: 35. Buchner, 48. Vlach 18. a 67. Bednář, 25. Kopecký, 77. Wolf. Rozhodčí: Švajdler, ŽK: 1:1. Diváků: 200. Vesec: Tonev - Pavlů, Němec, Linke, Háza, Vlachacký (82. Jilemnický) - Vlach, Hejl, Brauner (75. Dohnal), Buchner (53. Málek) - Nezbeda (70. Hastrdlo). Chrastava B: Kosař - Šipula (78. Szpyt), Kopecký, Mazánek, Abrahám - Wolf, Vodička (46. Sochor), Ďuriš (67. Urban), Vávra - Bednář, Jahoda (60. Stránský).