Okresní fotbal: Žibřidice nakonec přejely Vratislavice, i když prohrávaly

Liberec - Žibřidice před soutěží ohlásily atak na špici tabulky a výkon ve Vratislavicích jejich ambice potvrzuje.

22.8.2017

Vratislavice - Žibřidice 3:6Foto: Deník / Cihlář Miloslav

VRATISLAVICE – ŽIBŘIDICE 3:6 (3:3)

Kanonáda v úvodní čtvrthodině přinesla vedení domácích 3:2. Hosté byli pohyblivější, navíc domácí od stavu 3:1 polevili a v samém závěru půle zbytečným faulem dovolili hostům z penalty vyrovnat. „Odstoupením zraněného záložníka Preisslera se nám rozpadla hra. Navíc na nás Žibřidice v úvodu II. půle vlétly. Chyběla nám mezihra a hosté trestali chyby. A to ještě mladý gólman hodně pochytal,“ uvedl trenér poražených Daniel Vlk.

Branky: 6. Žabka, 9. Dědič, 10. Preissler – 8., 65. a 78. Danczi, 15. Smola, 45. Abrahám z pen., 56. Trojan. Rozhodčí: Vencl, ŽK: 1:4, ČK: 86. Fejfar (Ž). Diváků: 50. Vratislavice: Havrda – Bergr (85. Vlk), Voják, Zejbrlík, Hoffmann – Peš, Preissler (43. Stejskal), Žabka, Jonák (54. Salaba) – Dědič, Marx. Žibřidice: Lajtar – Kučera, Herclík, Peřina, Toločko (90. Němec) – Menšík, Abrahám, Smola, Šorejs (84. Vávra) – Danczi (84. Fejfar), Trojan (60. Kopecký).

DOLNÍ ŘASNICE – HLAVICE 5:0 (3:0)

Oboustranná premiéra měla jasného vítěze, který byl od začátku lepší. Hosté přijeli v jedenácti a v půli odstoupil jeden hráč, v závěru další. Dolní dala dva góly z trestňáků a navíc v 70. zahodila penaltu.

Branky: 7. a 69. Zrůst, 17. V. Černý, 36. Lakomý, 68. Sochor. Rozhodčí: Zikmund, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Dolní Řasnice: Veselý – Kovačík, Horáček, Riedl (60. Saiko), Brezovák (74. Jelínek) – O. Černý, Hnilička, Lakomý, V. Černý – Sochor, Zrůst (80. Rajchert). Hlavice: Zavadil – Hozák, Rubáš, Šenberk, Procházka – Najman, Ulrych, Zejbrlík, Arlt – Rajtr, Malý.

NOVÉ MĚSTO – HRÁDEK B 2:1 (1:1)

Domácí se potýkají s odchodem pěti hráčů (tři do Dolní Řasnice a dva se vrátili do Raspenavy) a navíc se hosté netajili chutí na tři body. Na územní převahu domácích odpověděli hosté využitým brejkem. Domácí stihli paličem šancí Láznickým alespoň srovnat. Přesto přišla důrazná poločasová domluva trenéra Davida Jalovičára. Hned zkraje byl nesmyslně faulován Šindler a Hübst zajistil z penalty tři body. Oba týmy měly dost střel, ale ty Šindlera a Kolenkára rozhodně měly skončit v síti.

Branky: 40. Láznický, 49. Hübst z pen. – 17. Mičica. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Nové Město: Kocourek – Bartoš (85. D. Jalovičár), Kadera (88. Lések), Kolenkár, Láznický – Šindler, Žlebek, Suk, Bruský (46. Částek) – Hradec, Hübst. Hrádek: Manhart – Kapras, Štěpek, Novák, Antoš (77. Mikenda) – Bruner (46. Holec), Konrád, Mičica, Procházka – Peuker (72. Fikar), Šalát.

FRÝDLANT B – ČESKÝ DUB 1:8 (0:4)

Mladý domácí tým sice vyztužil trenér áčka Luboš Stýbal, jenže tři rychlé góly pro zkušený Dub vodou na mlýn. Domácí ještě v úvodu druhé půle snížili a vykřesali jakous-takous jiskřičku naděje, tu však hosté po čtvrt hodině uhasili gólem. V závěru již béčko předvedlo odevzdaný výkon a byl z toho debakl.

Branky: 48. Čečatka – 10., 12. a 80. Jíra, 26. Novák, 37. L. Havlík, 63. Bílek, 81. Hauer, 88. J. Havlík. Rozhodčí: Havlíček (laik), ŽK. 0:1. Diváků: 55. Frýdlant: Němec – Buřita (76. Němec), Vocásek, Peml, Weidisch – Pleskač, Válek (40. Čečatka), Záruba, Tauš – Ponc (69. Mauer), Stýbal (65. Horvát). Český Dub: Müller – Novák, Altman, L. Havlík, Jandus (75. Seman) – Hauer, Linke, Červa, Najman (66. J. Havlík) – Bílek, Jíra.

CHOTYNĚ – NOVÁ VES 0:2 (0:1)

Ve svižném tempu se urodily na každé straně čtyři významnější šance, ale mladí hráči Chotyně byli s koncovkou na štíru celý zápas. Ves vedla a druhý gól přišel po faulu gólmana z penalty. V brance Chotyně musel při absenci gólmanů chytat hráč Jakub Kolínský. V závěru domácí kapitán Scheufler trefil jen tyč.

Branky: 15. Novotný, 72. Bartůněk z pen. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:3. Diváků: 70. Chotyně: J. Kolínský – Bína, Krejčík, Marek, Mrva – Fedák (32. Král), Engel, M. Ráž, Šindelář (46. Šalát) – Scheufler, L. Ráž (46. Bačkovský). Nová Ves: Svinka – Didi (89. Kverka), Kratochvíl (55. Bartůněk), Malaga, Vávra – Pražák, T. Komarov, Novotný, Novák (55. Illek) – Kahl, Patrman (83. Havel).

RYNOLTICE B – VIŠŇOVÁ B 1:1 (0:0)

Hosté dopláceli na špatnou koncovku svých šancí zejména do poločasu. Brzy po přestávce se po odraženém trestném kopu prosadila posila z Jablonného Ryšavý a domácí vedli. Vedení pojistil Šálek hlavou, ale nakonec z toho byl jen útočný faul. Pudil navíc zahodil sólo od půle, takže soupeř trestal přepychovým trestným kopem Labského přesně do šibenice v závěru. Domácí se pak hodně zlobili na sudího, který měl zásah hostujícího gólmana do hlavy soupeře trestat penaltou…

Branky: 51. Ryšavý – 88. Labský. Rozhodčí: Háza, ŽK: 5:2. Diváků: 50. Rynoltice: Škopek – Čapek, Steklý, Drešer (68. Spurný), O. Tvrzník – Kraus (46. Malík), Karásek, Soldát, J. Vacek (56. Šálek) – M. Tvrzník, Rudolf (46. Ryšavý). Višňová: Vrána – Pařík, Erban, Kepr st., Šmidrkal – Zita, Michálek (61. Kocián), Labský, Žežulka (77. Nguyen) – Koťátko, Štrbák.

MACHNÍN – STRÁŽ B 2:3 (0:3)

Obnovená premiéra po dvaceti letech domácí v první půli dost zaskočila, ale je pravda, že hosté přijeli posíleni. „Bylo nás na zápas dost, ani dresy nestačily, a to ještě chyběli tři hráči, mezi nimi i avizovaný Japonec,“ uvedl předseda Nikos Romanopulos, který do utkání nenastoupil, jelikož musel zabezpečit dění kolem a byl i hlavním pořadatelem. „Poločas jsme se sehrávali, ale ve druhém to již bylo dobré a překvapivě jsme fyzicky vydrželi až do konce. Možná jsme si nakonec bod zasloužili,“ dodal.

Branky: 51. Bárta, 75. Pavlů – 13. Soukup, 32. Šafář, 45. Budský. Rozhodčí: J. Vacek. Diváků: 50. Machnín: Poláček – Aubrecht, Gruncl (87. Pičman), Markuliak, Resler (46. Novotný) – Pavlů (73. Svatoň), Gondola, Bér, Buchvald – Bárta, Pavlů. Stráž: Černý – Vedral, Valášek, Kapras, Šafář – Jirsa, Budský, Hruboň, Gruncl – Soukup (46. Procházka), V. Jirsa (75. Frýba).

22.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pohádkové prohlídky na zámku Sychrově mají již mnohaletou tradici. Tentokrát na prodloužený víkend připravili průvodci a kastelán pohádku O Arvenské princezně. Další takovou akci pořádají opět na jaře. Sychrov je otevřený celoročně.
38

OBRAZEM: Sychrovskou pohádku si všichni užili

Sanitka. Ilustrační snímek.

Dobiášovou ulicí se rozezněly ráno sirény. Auto srazilo nezletilou osobu

Plíce ve Cvikově léčí i příroda

Cvikov – Čistý vzduch uprostřed lesa obklopuje areály dvou rozvíjejících se cvikovských plicních sanatorií.

Marek Kvapil srazil Brno: Gól je super, hlavní je ale výhra

Liberec - Tygři porazili brněnskou Kometu 4:3 a nechali tak zapomenout na nevydařený zápas v Pardubicích. Premiérovou a rozhodující branku si připsala nejnovější posila Marek Kvapil, pro nějž byl přesný zásah speciální.