Byl to také souboj nejen vyměněných gólmanů (Hosman z Liberce, Kovář z Hlavice), ale také trenérů (Vodička přišel z Hlavice, Sazima je jeho nástupcem). Zápas na těžkém, bahnitém terénu s řadou louží skončil nerozhodně. Spravedlivě.

Jako první se mezi střelce zapsal hlavou domácí Mendy v 7. minutě po trestném kopu ze strany. „Začali jsme dobře a hned první standardku jsme proměnili,“ potvrdil hlavický trenér Sazima. Hlavice sice diktovala tempo hry, ale po nedůrazu obrany ve 23. minutě inkasovala po hlavičce Bajzy a následné dorážce Suka po zemi. Předtím zazlobil Liberec tečí Suka, ale Hosman se nenechal překvapit.

Na hřišti se odbýval tvrdý boj, v němž šancí bylo minimum. „Měli jsme optickou převahu, ale v úvodu druhé půle nás podržel Hosman,“ připomněl Sazima. To Bínův centr našel zapomenutého a nehlídaného Kesnera, který naštěstí pro domácí míč špatně trefil. Až do konce zápasu byly obrany pozorné a navíc terén byl horší a horší, takže se ani příliš kombinovat nedalo.

„Doma je remíza ztrátou. Hráčům však kromě chyby při inkasovaném gólu nelze nic vytknout. Bojovali, dřeli,“ potvrdil Sazima, který s Hlavicí na jaře ještě nevyhrál. Zato jeho protějšek Vodička se zdál být spokojený. „Byl to vydřený, dobrý bod zvenku,“ dodal liberecký trenér, který v jarních odvetách nepoznal hořkost porážky.