Kdo z koho? Živanice nebo Pěnčín–Turnov? Všechny zraky ohrožených fotbalových týmů od krajského po okresní přebor se nyní upírají na divizní zápasy posledního kola. Všeobecně je jasno, že divizi C opouštějí tři poslední mužstva. Český Dub se zachránil o víkendu. Dobrovice a Převýšov to mají s padákem jasné, ale o další místo to bude přímo hrozné. V akutním nebezpečí je totiž Pěnčín–Turnov, který pokud sestoupí, strhne lavinu dalších sestupů v našem kraji směrem dolů.

Čtrnáctý Pěnčín–Turnov sice v posledním kole hostí Nový Bydžov, ale ani výhra mu nezaručí setrvání v soutěži. Před ním okupují 13. příčku Živanice, které mají o dva body více a doma přivítají Letohrad. A že by si tento zápas nechali Živaničtí ujít, o tom se dá s úspěchem pochybovat.

Pokud oba ohrožené týmy vyhrají, sestupuje Pěnčín– Turnov. A co se bude dít v nižších soutěžích, když Pěnčín– Turnov spadne? Z krajského přeboru vedle Vratislavic spadne turnovské béčko, protože stejnou soutěž áčko s béčkem hrát nemůže, i když rezerva skončí třeba ještě desátá. To znamená, že padají z přeboru dva. V tomto případě jdou z I. A třídy také dva poslední týmy. A ze tří ohrožených, Lučan a Stráže n. N. (oba 22 bodů) a Bozkova (23) se zachrání jen jediný. Lučany hrají ve spřátelených Velkých Hamrech, Bozkov doma hostí Novou Ves a Stráž jede do Mimoně. Pokud vyhrají všichni, jdou do I. B třídy Lučany a Stráž.

Následně sestupují z I. B tříd 4 celky (2 + 2 z obou skupin). Liberecké zajímá fakt, že to má jisté Nové Město a ten druhý se bude rekrutovat z dvojice Rozstání (24), Jablonné (26). Chrastava (27) je zachráněna, protože má s Rozstáním lepší výsledky ze vzájemných zápasů. Právě Rozstání hraje doma s Novým Městem, Jablonné hostí Loko Česká Lípa. Slabé Jablonné, které sice dokázalo nyní dvakrát po sobě vyhrát, nesmí zvítězit, ale Rozstání navíc musí každopádně vyhrát.

A jsme postupně v okresním přeboru. Jízdenku do III. třídy má již dlouhou dobu koupenu Stráž B. Když spadne jen Nové Město, spadne ještě druhý od konce. Pokud to však bude někdo další z Liberecka, padají celkem tři týmy. V sestupovém oparu jsou béčka: Krásné Studánky (26), Ruprechtic (26) a VTJ Rapid Liberec (27).

A kdo s kým hraje: Dětřichov – Krásná Studánka, VTJ Rapid – Ruprechtice. A prognóza při sestupu tří? Studna vyhraje v Dětřichově, vojáci porazí Ruprechtice, takže do pralesa půjdou Studánečtí a Ruprechtičtí. Pokud vyhrají Ruprechtice, zachrání se ony. Při sestupu dvou se zachrání ten, který vyhraje.