Fotbalisté Hrádku sice hráli doma, ale na domácím pažitu v Chrastavě dokonale propadli s pořádnou ostudou. Porážka Vratislavic v Jablonci nad Jizerou znamená velké stmívání pro tento oddíl v krajském fotbalovém přeboru. Jsou poslední a moc šancí jim nezbývá. V libereckém derby se včera utkala Višňová s vojáky z VTJ Rapid Liberec. Zápas skončil hezkou plichtou 3:3.

Hrádek - Semily 2:6 (1:4)
Celý zápas byli hosté o třídu lepší. Ti měli v prvních dvaceti minutách pět gólových šancí, když domácí obrana byla pořádný „průchoďák“. Hrádečtí fotbalisté si vůbec neplnili úkoly, hra obrany se dala nazvat katastrofální. Všichni hráči byli jakoby nesoustředění, myšlenkami jinde. Navíc jim nepomohlo ani vyloučení Vinše ještě v I. poločase. Předtím však Vašíček v brance dokázal krýt i penaltu.
Procházka stihl snížit na 1:2 a v závěru půle měl ještě gólovou střelu, kterou brankář hostů vytěsnil. Semily v úvodu II. poločasu do rozklížené obrany přidali další dva góly. Poté domácí Kozák po samostatné akci upravil na 2:6. Od 55. minuty to opticky vypadalo, že je Hrádek sice lepší, ale bylo to tím, že hosté polevili a hlídali si náskok. I tak ještě měly Semily další čtyři gólovky.
Branky: 28. Procházka, 52. Kozák - 15., 22. a 35. Havel, 38. Makula, 47. T. Vég, 49. Vrchovský. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:2, ČK: 38. Vinš (H). Diváků: 30. Hrádek: Vašíček - Brožík, Vinš, Váňa, Filip (46. Holeček) - Stránský (46. Kozák), Janáček, Hynek, Kraus (55. Kahl) - Procházka, Štálík.

Jablonec n. J. - Vratislavice
1:0 (0:0)

Hosté překvapivě zahráli slušně a měli více ze hry. V 5. minutě jim sice zatrnulo, když zákrok gólmana Jiříčka nebyl nejčistější. Jabloneček měl jen náznaky šancí, zato hosté měli šance vyložené. V 9. minutě mířil zblízka Štěpánek nad, krátce nato Drbohlav obdobně vedle. V 18. si šance Štěpánka vysloveně říkala o gól. Ten krásně zasekl míč obránci, jenže následně napálil míč do vyjeveného brankáře. Ve druhé části se domácí dostávali více do ohrožení branky hostů. V 58. zachránily nohy hostujícího gólmana od jasné pohromy, v 74. to byla jedovatá střela z několika kroků.
V 75. měl velkou možnost rozhodnout hostující Pokorný, který obešel i brankáře, jenže pravačkou poslal míč vedle tyče. V 83. se málem radoval po hlavičce Jablonec, na druhé straně po trestném kopu gólman nešetrně zalehl nohu Pokornému, což měl být faul. Z následného protiútoku byli domácí zastaveni faulem a exekutor Bulíř má tyto momenty vychytané - ze 25 metrů a bylo hotovo.
Branka: 88. Bulíř. Rozhodčí: Marek, ŽK: 3:3. Diváků: 150. Vratislavice: Jiříček - Belas, Rampáček, Lang, Hůza - Dlouhý, Dlabola, Drbohlav, Bím - Pokorný (87. J. Štefan), Štěpánek.

Višňová - VTJ Rapid Liberec
3:3 (0:0)

Od začátku se hrálo v ostrém tempu s řadou střel, ale také nepřesností. Jen střela domácího Mazánka ze 40. minuty skončila na tyči. Hned po přestávce hosté využili zaváhání obránce s brankářem a ujali se vedení. Po čtvrthodině následovala další chyba domácích a vojáci vedli o dvě branky. Stále se hrálo ve vysokém tempu od branky k brance. Po pěti minutách snížil Mazánek, ale L. Stárek opět poslal hosty do dvoubrankového vedení. Sedm minut před koncem šel do úniku Mazánek, a přestože byl bráněn bekem, dokázal vystřelit a dal druhý gól domácích.
Za další dvě minuty bylo srovnáno, to se trefil střídající Žežulka. V dobrém fotbalu se pokračovalo až do konce, kdy v 90. minutě Jakl po rohovém kopu směroval míč do brány. Ale míč jen mlsně olízl břevno.
Branky: 70. a 83. Mazánek, 85. Žežulka – 47. Studnička, 65. Hegr, 75. L. Stárek. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 0:3. Diváků: 150. Višňová: Zimák – Čejka, Branda (65. Bufák), Doležel, Jakl – Cýrus, Šmidrkal, Havlíček, Mazánek – Labský (57. Žežulka), Kepr. VTJ Rapid Liberec: Hanzlík – Jar. Stárek, Koťátko, Hegr, Barbořák – Rašín, Studnička, Novák, Soukeník – L. Stárek, L. Halama.