„Utkání nám nevyšlo," konstatoval liberecký trenér David Vavruška. „Nedařila se nám spousta věcí jako součinnost, souhra, kazili jsme přihrávky ve chvílích, kdy jsme mohli jít do přečíslení. Takový zápas občas někdy přijde, snažili jsme se to alespoň ubojovat. Chyběla nám k tomu minuta, ale takový je život. Pořád jsme tým, který hraje o záchranu, jen jsme o kolo a bod dál."

Ve vyrovnaném duelu zahrozili jako první hosté, ale Mosquerův pokus z úhlu i Škerleho dorážku zlikvidoval liberecký brankář Hroššo. Pak převzal aktivitu Slovan, v 31. si se Šuralovou krásnou dělovkou poradil gólman Zlámal a v 38. se již domácí diváci radovali. Po rohovém kopu trefil Bakoš hlavou tyč a Delarge dorazil míč do sítě. „Konečně jsme se prosadili ze standardní situace. V tréninku se to snažíme trénovat, kdo a kde se má pohybovat a teď jsme to zúročili," pochvaloval si Marek Bakoš.

V druhé půli mohl nejlepší liberecký hráč Dzon Delarge z brejkové situace pojistit vedení, když šel v 66. sám na brankáře a dokonce ho již obešel, ale (zřejmě chybně) ho zastavil praporek asistenta rozhodčího Pilného. „Jsem si jistý, že jsem v ofsajdu nebyl. Hlídal jsem si, abych vybíhal ještě z půlící čáry," postěžoval si konžský útočník.

Dalším pro Liberec nepříznivým verdiktem sudích byla penalta, kterou hlavní arbitr Kovařík nařídil v 90. minutě v nepřehledné situaci v libereckém pokutovém území poté, co se Karišik dotkl Jakuba Rady a ten šel ochotně k zemi. Sám Rada potom penaltu proměnil, i když Hroššo vystihl směr jeho střely 1:1. „Naštěstí jsem to trefil hodně blízko k tyči a dostatečně prudce," těšilo autora vyrovnávacího gólu Pražanů.

Liberečtí se mohou na rozhodčí zlobit, ale především v druhé půli ani jednou netrefili branku „Klokanů" a s tím se vyhrávat nedá.

Statistiky zápasu: střely na branku 3:4, mimo 7:6, tyče 1:0, rohy 8:4, fauly 20:19, ŽK: 3:2, ofsajdy 4:2, držení míče 49%:51%.