Tři týmy nadále zůstávají ve hře o postup do I.B třídy z libereckého fotbalového okresního přeboru. Ve víkendovém kole vedoucí trio uspělo na 100 procent. Dětřichov zdolal Bílý Kostel, Bulovka vyhrála nad rezervou Nové Vsi a Osečná deklasovala béčko Višňové.
Na opačném konci tabulky dokázala Krásná Studánka B díky remíze v Mníšku s Gasservisem o skóre předstihnout rezervní mužstvo Nové Vsi. O všem podstatném se tedy rozhodne o nadcházejícím víkendu v posledním kole.

Událostí víkendu jsou čtyři góly frýdlantského Krišala v utkání v Habarticích.

Gasservis – Krásná Studánka B 1:1 (0:0)

Místní derby se hrálo ve slušném duchu, bez záludností a k dobrému průběhu přispěl i výkon rozhodčího. V prvním poločase byl lepší domácí Gasservis. Jeho hráči měli více šancí, Macháček nastřelil břevno a dvakrát plynaři netrefili prázdnou branku. Druhá půle byla vyrovnanější, útoky se střídaly na obou stranách. Hájek poslal Studánku v 50. minutě do vedení, v 66. vyrovnal domácí Jakub Louda. Závěr patřil opět Gasservisu. Hosty podržel brankář Vrábel, ale pomohlo mu i štěstí. V 85. Švanda netrefil opět prázdnou branku a v 90. Jakub Louda znovu rozezvučel břevno!

Branky: 66. Jakub Louda – 50. Hájek. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 1:2, 70 diváků. Gasservis Liberec: Tošner – Hřeben, Fišera (46. Filip), Macháček, J. Šolc – Lednický, Smejkal, M. Šolc (46. Chlum), Cibulka (46. Celler) – Jakub Louda, Švanda. Krásná Studánka: Vrábel – Bursa, Charvát, Sedláček, Vajtr – Hájek, Palán, Balický, Grepl – Kocour, Knajbl (46. Linke).

Nová Ves B – Bulovka 3:4 (2:2)

Nová Ves vždy po vstřeleném gólu brzy inkasovala, navíc v závěru dohrávala v oslabení. Po vedoucím gólu Gregora domácí neproměnili stoprocentní šanci a v 15. minutě hosté vyrovnali. Pět minut trvalo Bulovce vyrovnání i po brance Mráčka, a v úvodu druhého poločasu, kdy dal Mráček svůj druhý gól, srovnali hosté již za minutu. V 73. byl po druhé žluté kartě autor dvou gólů Mráček vyloučen a přesilovku v závěru Bulovka zužitkovala ve vítěznou branku Eimanna.

Branky: 27. a 46. Mráček, 10. Gregor – 15. Milan Hýbl, 32. Brykner, 47. Pavlů, 80. Eimann. Rozhodčí: R. Pekař, ŽK: 2:1, ČK: 73. Mráček, 30 diváků. Nová Ves: Kos – Kobliha, Kropáček, Souček (60. Lub. Adam), Cverčko – J. Kučera, Čermák, Mráček, Musil – Gregor (75. Lukáš Adam), Vojtěch. Bulovka: Zajíček – Franc, Potoč, Michal Hýbl, Židuliak – Capulič, Bílek, Zbořil, Milan Hýbl – Hofman, Pavlů (střídali Hanisch, Smolný, Brykner).

Habartice – Frýdlant B 1:8 (1:5)

Ostrostřelba Frýdlantu propukla už v úvodních minutách zápasu. Skóre otevřel Štrbík po situaci, která zaváněla ofsajdem, v 13. minutě zvýšil z 20 metrů Mikan a v 17. obstřelil brankáře L.  Stýbal. V 23. potom Kutílek vymetl šibenici. V 32. sice Kyncl snížil z trestného kopu na 1:4, ale ještě do přestávky se stav opět měnil ve prospěch Frýdlantu. Po faulu Svobody na útočníka hostů proměnil penaltu Krišal a načal tím své báječné představení, které vyšperkoval v druhé půli dalšími třemi gólovými zářezy.

Branky: 32. Kyncl – 41. z pen, 48., 85. a 89. Krišal, 8. Štrbík, 13. Mikan, 17. L. Stýbal, 23. Kutílek. Rozhodčí: Jacík, ŽK: 2:0, 50 diváků. Habartice: Čumpl – Bradáč, Treteník, Svoboda, M. Kniga – Slavík, Švandrlík, Hrubý, Roušar – Kyncl, Beran. Frýdlant: Drobný – Kaplan, Mir. Stejskal, Štrbík (46. Uhrik), Mikan – Weidisch, Kutílek, Martin Stejskal, Tomášek – Krišal, L. Stýbal.

Horní Řasnice – Jindřichovice 4:3 (2:1)

V hezkém a na góly bohatém zápase se nejprve zatřepetala síť v 12. minutě. Brankář Jindřichovic váhal s odkopem, což vystihl domácí D. Benda, uzmul balon, přihrál Stránskému a ten neměl problém skórovat. Za stavu 1:0 potom domácí Lode nastřelil tyč. Hosté vyrovnali ve 32., když Noskův střílený centr propadl až do řasnické branky. Lode však po chybě obrany Jindřichovic v 40. min. opět vrátil vedení na stranu Horní Řasnice. V 65. ovšem hosté podruhé vyrovnali zásluhou Kopeckého, a když v 78. Vak dostal své mužstvo do vedení, zdálo se, že body poputují do Jindřichovic. Jenže už v 79. Halíkova hlavička srovnala skóre a v 88. nejlepší hráč na hřišti Lode rozhodl o výhře Horní Řasnice 4:3.

Branky: 40. a 88. Lode, 12. Stránský, 79. Halík – 32. Nosek, 65. Kopecký, 78. Vak. Rozhodčí: M. Šoun, ŽK: 1:2, 80 diváků. Horní Řasnice: Höfler – V. Podrazil, Peml, Chadt, Haloun – K. Podrazil, Lenhart, Lode, Halík – D. Benda, Stránský. Jindřichovice: Krause – Přibyl, Kopecký, Forman, Petrovič – Hradec, Tichý, Resl, Nosek – Milan Knapp, Marek Knapp (60. Vak).

Dětřichov – Bílý Kostel 1:0 (0:0)

Vedoucí celek tabulky Dětřichov měl převahu, ale střelecky se trápil. Ale i hosté dokázali zahrozit, v 10. minutě měl velkou šanci Sedlmajer. Leč nedal, stejně jako na druhé straně při svých sólech sami na brankáře Koťátko a Vágner. S produktivitou se domácí dlouho trápili i v druhém poločase, až nakonec po hezkém centru Kociana tečoval míč Lachman a tři body zůstaly v Dětřichově.

Branka: 88. Lachman. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 3:4, 50 diváků. Dětřichov: Zeman – Válek, Zimmermann, Netolický st., Vízner – Lachman, Kocian, Chmátal (46. Prokopec), Netolický ml. – Horčička, Vágner. Bílý Kostel: P. Ulrich – Chomout, Ďuriš, Novák (70. Janků), Janáček (46. Šindelář) – Michálek, Rychetský, Vitík, F. Ulrich – Novotný (72. Torda), Sedlmajer.

Osečná – Višňová B 5:0 (2:0)

Už v první čtvrthodině měla Osečná tři obrovské šance, ujala se až střela Rybáře v 15. minutě. Pět minut před přestávkou byl faulován Trapp a penaltu proměnil Novotný na 2:0. V II. poločase byl po druhé žluté kartě vyloučen Bufák a Osečná stupňovala převahu. Výborně hráli zejména Trapp a Jarý. V 76. zvýšil střídající Bílý ránou do šibenice na 3:0, v 87. proměnil své sólo Rybář a v 90. Bílý dal z penalty na 5:0.

Branky: 15. a 87. Rybář, 76. a 90. z pen. Bílý, 40. Novotný z pen. Rozhodčí: Popelář, ŽK: 1:0, ČK: 60. Bufák (Višňová), 120 diváků. Osečná: Pelc – Novotný, Třešňák (55. Janíček), Rybenský, Váha – Krásný, Trapp, Pošva (49. Bílý), Jarý – Tomáš, Rybář. Višňová: Závůrka – Machek, Pařík, Kepr st., Bláha – Málek, Bufák, Kepr ml., Sirůček – Jedlička, Mrázek.

Hejnice B – VTJ Rapid B 1:6 (1:5)

Hosté byli lepší, bylo jich plné hřiště. V 10.  minutě se vojáci ujali vedení, ale v 24. domácí Kobr mladší vyrovnal a následně měl šanci Kobr starší. Avšak mezi 32. a 36. přišla po chybách v hejnické obraně kanonáda hostů, kteří v tomto rozmezí vsítili tři góly a vše dovršil v poslední min. poločasu Stuchlík trefou na 1:5. Po přestávce již nebylo moc o co hrát, přesto přišly dva zajímavé trestné kopy Kobra staršího a šance Fetra. Nic z toho se neujalo, zatímco tečovaná střela Šikýře z VTJ Rapid po rohu ano – 1:6. V 78. domácí rozehrávali nepřímý kop v pokutovém území, ale Leitner dokázal přestřelit i ochrannou síť za brankou…

Branky: 24. L. Kobr ml. – 10., 34. a 36. Kohl, 32. Proche, 45. Stuchlík, 74. Šikýř. Rozhodčí: Svinka, ŽK: 0:0, ČK: 40. R. Bárta, 80 diváků. Hejnice: M. Ráž – Sokol, Přibyl, Sýkora, Horáček – Pecháček, L. Kobr st., Berka, Leitner – L. Kobr ml. (60. L. Ráž), Fetr. VTJ Rapid Liberec: Hess – Šikýř, Černý, Meyer, R. Bárta – Novák, Stuchlík, Jerie (60. Kühr), Houdek – Kohl, Proche.