Do divize půjde vítěz krajského přeboru z Doks a z divize „dolepí“ přebor sestupující Turnov. Z divize také dobrovolněě dolů půjde Mšeno A. To sice vyhraje soutěž, ale následně ji přepustí nově utvořenému FK Jablonec B. Z béčka Mšena, která má z I. A třídy nakročeno do krajského přeboru, se stane áčko, ale ještě se neví, jestli bude nakonec působit v přeboru nebo zůstane v I. A třídě. Z dvanáctičlenného krajského přeboru půjde pravděpodobně jediný tým (ohrožen je nejvíc Bílý Kostel). Letos již STK LKFS jistě nedopustí, aby se hrál přebor jen ve dvanácti a je jisté, že z I. A třídy doplní přebor minimálně Stráž pod Ralskem. Jistý záměr s postupem má i jablonecký Pěnčín. 

Šestnáctičlenná I. A třída bude znovu zredukována na 14, a zde budou počty převeliké. Vše může ovlivnit Mšeno B (A), tím, kam se přihlásí. Jistý je sestup do I. B třídy pro liberecký Rapid, ale klidný spánek nemají v Semilech i Horní Branné. Do I. A třídy rozhodně chtějí jít vítězové I. B tříd – Bělá a Pěnčín.  Pokud budeme tak trochu spekulovat, tak z I. B třídy do okresů vedle odhlášených Holan (Českolipsko) míří z západní skupiny Chrastava B. Z té východní není ještě rozhodnuto, jelikož je tam teoreticky namočeno osm mužstev. 

A okresy? Liberecko vede lídr ze Stráže nad Nisou B, ale postoupit nemůže, jelikož áčko v I. B třídě hraje. Druhá Višňová B se vzdá postupu, a tak se postupu dočká Nová Ves, která o vyšší třídě sní.  Z Českolipska má dobře nakročeno Dubice, ze Semilska vzdálený Studenec. Z desetičlenného okresu Jablonec jsou na tom nejlépe liberecké Hodkovice. 

Termín zaslání přihlášek do krajských soutěží je do 31. května, formuláře jsou na „Úřední desce.“ O výši a způsobu úhrady startovného rozhodne VV LKFS do 7. června, takže se zatím nic neplatí. Losovací aktiv LKFS je předběžně stanoven na 27. června do budovy Krajského úřadu od 16.30 hodin.  Všechny krajské soutěže dospělých startují o víkendu 10. a 11. srpna, zatím 1. kolem.