Domácí hráli sice slušně, ale bylo to bez střelby. Hosté zahrozili po vráceném centru a střele Kesnera, který trefil na čáře brankáře, ale za chvilku rána Antoše ze 23 metrů již byla přesná. V závěru vychytal ruprechtický brankář dělovku domácích, aby s pomocí břevna vytlačil pokus Linharta a dorážku Smoláka zblízka. Právě v závěru půle domácí zabrali a po faulu proměnili penaltu. V úvodu druhé půle ještě Studna tvořila, ale dva brejky soupeře v rozmezí čtyř minut byly smrtící. Mladý gólman si žádné velké zásahy po přestávce nepřipsal, takže premiéra dopadla ok. Navíc mohl dvěma spoluhráčům z dorostu Chwiedziukovi a Kušnirakovi gratulovat dohromady ke čtyřem brankám.

Ruprechtice razí cestu vlastních odchovanců a ve Studánce jich bylo na hřišti osm, z toho čtyři ještě věkem dorostenci. Mají nad sebou pevné vedení hrajícího trenéra Zbyňka Rampáčka (48 let), který v ruprechtickém dorostu před lety hrával. Naproti tomu Krásná Studánka si vybírat nemá z čeho a v poslední době ji navíc sužují problémy s hráčskou základnou.

Liberecké derby ve fotbalové I. A třídě vyznělo pro Ruprechtice

Krásná Studánka - Ruprechtice 1:5 (1:2)

Branky: 45. Novák z pen. 35. a 68. Chwiedziuk, 65. a 88. Kušnirak, 21. Antoš. Rozhodčí: Zboroň, ŽK: 3:0. Diváků: 80. Krásná Studánka: Vrábel Brada (70. Horáček), Killar, Novák, Jirousek Lang, Toman, Eimann, Vondráček Smolák, Linhart. Ruprechtice: Nováček Kesner, Neumann, Rampáček, M. Šrajbr Feri, Průcha, Vrtal (73. Belas), Chwiedziuk, Dlabola (62. Kušnirak) Antoš.

Jakub Nováček v premiéře obstál

Od začátku, co se začal věnovat fotbalu, chtěl být brankářem. Pět let je v Ruprechticích a stále je dorosteneckého věku (narozen 9. října 2000). Jeho prvním vzorem byl děda Jaroslav Černý, který v Ruprechticích chytával a jeho zápasy sleduje. „Ale do branky jsem se rozhodl jít sám," tvrdí. V loňské sezoně chytal jako jednička za dorost a pomohl Ruprechticím k zisku titulu krajského přeborníka. A o víkendu měl „velkou" premiéru mezi dospěláky. „V úterý mi volal trenér dorostu pan Petrement, že budu chytat a ve čtvrtek jsem byl s áčkem na tréninku. Před zápasem jsem byl nervózní, ale začalo se hrát a bylo to v pohodě," přiznává. Premiéru mu usnadnili spoluhráči, z nichž většinu zná z mládežnických týmů. „Trenér Rampáček mi říkal, ať se toho nebojím a mám být v klidu. A můj výkon? Mohlo to být lepší. Penaltu, která asi nebyla, jsem riskl a skočil na druhou stranu. Jinak jsem vyrazil střelu po centru na břevno, i ránu zblízka. Byla tam ještě do poločasu rána z dálky. Ale tři body v derby, to je krása," říká spokojeně k dospělácké premiéře. „Ale stále zůstávám v dorostu, ale když to půjde a bude čas, budu s áčkem trénovat. S dorostem ještě hrajeme o druhé místo v krajském přeboru," dodává gólman, kterému připadal zápas oproti dorostu míň běhavější, ale podstatně tvrdší. S jeho výkonem byli spokojeni nejen spoluhráči a fanoušci Ruprechtic, ale samozřejmě také přítomní děda s tátou, kteří mu drželi palce.

Rovensko - VTJ Rapid Liberec 2:3 (1:2). Velkou práci měli hosté při centrech soupeře, přesto Proche dokázal prostřelit vše. Rovensko vyrovnalo po rohu, ale Šikýř vrátil Rapidu vedení, když vyhrál souboj s gólmanem. Domácí vytěžili gól po přečíslení, ale radost Rapidu zařídil křížnou střelou Kejdana. Domácí orazili jen tyč. Branky: 22. Koubek, 55. Malý 11. Proche, 32. Šikýř, 61. Kejdana. Rapid: Dvorský Proche (58. Jerie), Snášel, L. Halama, Soukeník Kadlec, Kejdana, Stuchlík (72. Horáček), Slatinka, Cverčko Šikýř (90. Lukáč).

Hejnice - Velké Hamry B 5:2 (1:2). Domácí neproměňovali své šance, a také proto prohrávali. Díky lepšímu fyzickému fondu dokázali s přibývajícími minutami soupeře zatlačit. A když David Neumann proměnil svoji pátou tutovku, pak to najednou šlo. Branky: 66. a 78. D. Neumann, 13. P. Neumann, 46. Michal Zeman, 58. Pikous 20. vlastní, 35. Linka. Hejnice: Dostál D. Neumann, Matěcha, Malinský, Pikous Koťátko, Grujoski, P. Neumann, Sirůček Michal Zeman, Matouš (46. Mar. Zeman).

Doubí - Rynoltice 2:4 (1:1). Hosté udeřili po signálu z rohu, domácí srovnali z penalty za ruku. Vedení Doubí zajistil Suchomel ranou ze 20 metrů, ale vzápětí nepodržel domácí gólman, který podběhl centr. Vedení na stranu Rynoltic strhl Jan Vacek, který nakonec výhru pečetil druhou trefou po průniku do otevřené obrany. Branky: 45. Kovařík z pen, 52. Suchomel 77. a 80. Jan Vacek, 20. Kopic, 55. M. Kotek. Doubí: Jirák Beneš (80. Matuna), Kabát, Suchomel, Vlach Zradička, Benda (56. Zeman), Šimek, Kovařík Herkner (84. Urban), Hájek. Rynoltice: M. Kubínek Bláha, M. Kotek, Trnka, Švarc Hanzl, Kopic, T. Kotek (81. T. Vacek), Ptáček Čeřovský, J. Vacek (87. Svoboda).

Stráž p. R. - Stráž n. N. 4:2 (1:1). Hosté v deseti, navíc se sebezapřením odehrál celý zápas Michalík. Přesto dokázali vést a do poločasu držet domácí na uzdě. Pak už moc ne. „Podali jsme výborný výkon, držel nás gólman, který sice zavinil penaltu, ale hned ji zneškodnil. Jenže v devíti a půl lidech to nešlo,"poznamenal trenér Jiří Horáček. Branky: 78. a 80. Cerman, 28. Vinš, 58. Brož 21. Horáček, 83. Havlíček. Stráž: Martin Dostál, Havlíček, Horáček, Landa Michalík, L. Oberreiter, Pappas, T. Oberreiter Kraus, Drašner.