Ve sledovaném libereckém derby Ruprechtice dokonale zaskočily Krásnou Studánku a připravily jí tak druhou porážku. Ve skupině Západ se vedoucí Bílá natrápila s předposledními Bukovany, Raspenava opět nevyhrála a krčí se na posledním místě tabulky. Bílý Kostel se po převysoké výhře dostal na druhé místo.

Ruprechtice - Krásná Studánka 2:0 (0:0)

Liberecké derby bylo ze strany domácích bojovnější a obětavější. Vyrovnaný zápas přinesl do poločasu šancí pomálu, jen krásnou střelu Dlaboly do břevna. Navíc domácí měli možnosti ohrozit branku, jenže prováhali koncovku. Hostům se nedařila kombinace, a tak jediným vážnějším momentem byla hlavička Chmátala. Ani po přestávce toho hosté moc dopředu nepředvedli, zato domácí skórovali Piršelem, který předtím byl několikrát zbrklý v koncovce. V 70. ruprechtičtí Antoš s Dlabolou vyšachovali otevřenou obranu a Vrtal pečetil na 2:0. Studánka byla i nadále v útoku bezzubá, i když se snažila o fotbal. Domácí pak měli více prostoru k brejkům, ale také ty byly bez využití.

Branky: 60. Piršel, 70. Vrtal. Rozhodčí: Havel, ŽK: 1:2. Diváků: 120. Ruprechtice: Holub - Morávek, Rampáček, Zavoral, Kusebauch - Piršel, Průcha, Vrtal, Karban, Dlabola - Antoš. Kr. Studánka: Vrábel - Sonntag, Brada, Chmátal, Lang - T. Faksa (25. Kahl), Housa, Bína, Grepl (77. L. Faksa) - Smolák, J. Hájek (77. Horáček).

Hodkovice - Rokytnice 3:0 (2:0)

Domácí se předvedli v lepším světle než snaživý soupeř. Rokytnice hrála v útoku jen po vápna, dál to nešlo. Domácí naopak předvedli dobrou koncovku Koškem a Pánkem, proto také vedli za půl hodiny o dvě branky. Ve druhém poločase přibylo šancí na obou stranách, ale prosadil se jen domácí Redaj. Hosté byli dost jaloví v zakončení, a tak ohrozili branku Hodkovických jen jednou.

Branky: 16. D. Košek, 29. Pánek, 72. Redaj. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Hodkovice: Kvapil -Nevyhoštěný, Bouška, Škopan, Řepka - Bendák, Chlum (83. Jáč), D. Košek, Matějka - Pánek (87. Jiří Vojtíšek), Redaj.

Nová Ves - VTJ Rapid Liberec B 1:0 (0:0)

Hra byla po vápna bez vyložených šancí, když domácí zahrozili jen ze dvou trestných kopů. Ve 30. minutě domácí Žák prošel ve vápně, ale střelu mu vzal Čermák, pak Abrahám poslal trestný kop do gólmana, stejně jako Bartůněk. Největší šanci půle měl domácí Malaga, ale střelu mu z brankové čáry vyhlavičkoval Benc. Rapid neměl vyloženou šanci nebo trefoval brankáře. Zápas ovlivnilo vyloučení gólmana hostů Kumprechta, za něhož nastoupil Šikýř. Na hru hostů to vliv nemělo, naopak Kos zachraňoval. V 70. otálel v koncovce Žák, až mu míč ukopl bek. V 74. prováděl trestný kop domácí Žák, jehož faulovali. Jeho ránu Šikýř stihl vyrazit, jenže dorážka Čermáka byla přesná. V závěru zklamal v koncovce Žák, ale hosté dokázali dlouhými nákopy v závěru ještě dost zlobit.

Branka: 74. Čermák. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 3:2, ČK: 55. Kumprecht (R). Diváků: 30. N. Ves: Kos M. Holub, Bartůněk, Malaga, Dobiáš  -Abrahám, Novotný, P. Černý, Vávra - Čermák, Žák. Rapid: Kumprecht - Šikýř, Halama, Šebek, Stuchlík -Houdek, Benc, Stárek (72. Jaroš), Lukáč - L. Černý (55. Proche), Jerie.

Staré Splavy - Rozstání 3:3 (1:2)

Hosté hráli dobře čtyřicet minut, v nichž si vybudovali dvoubrankový náskok. Nejprve posadil Passian míč na hlavu Drbohlava a poté opět Passian rozehrál trestný kop na nabíhajícího Pavlů, který také střílel přesně hlavou. Nadějné vedení korigoval domácí Šimon ještě před půlí. Rozstání krátce po změně stran přidalo třetí gól Hrubešem, ale pak doplatilo na nedůsledné bránění zejména při standardních situacích. Nejprve snížil po rohu hlavou Vidner a bod domácím zachránil v nastaveném čase hlavičkující a hlavně volný Líbal.

Branky: 42. Šimon, 78. Vidner, 90. Líbal 20. Drbohlav, 40. Pavlů, 52. Hrubeš. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Rozstání: Kotlár -Botka (70. Zerák), Štajer, Jíra, Kozák - Jirouš, Passian, Drbohlav, Pošva (88. Tomáš) - Roll (59. Hrubeš), Pavlů.

Bílá - Bukovany 1:0 (0:0)

V oslabené sestavě chyběl zejména gólman Vítek, jehož zastoupil hráč Hauer. Ale ten nemusel prakticky v celém zápase významně řešit vážnější situaci. V počátečním tlaku se po přihrávce Kratochvíla prosadil Kotrman a střelec pak za pět minut nastřelil břevno. To bylo z domácích šancí vše. Hosté hráli sympaticky, ale bylo to spíše o soubojích uprostřed hřiště. Ve druhé půli dokonce začali hosté tlačit, proto se Bílá stáhla dozadu a podnikala brejky. Z nich měla několik příležitostí, jenže nebyla přesná. Navíc po faulu na Hrstku neuměl proměnit penaltu v 80. minutě ani Kotrman.

Branka: 10. Kotrman. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 3:2, ČK: 74. Vlach (Bílá). Diváků: 40. Bílá: Hauer - Linke, Kotrman, P. Kovář, Kratochvíl - Vlach, Hrstka (80. Zelinka), J. Kovář, Ludvík (68. Mikásek) - Linhart, Kauška.

Hrádek B - Raspenava 3:1 (0:1)

Zápas přinesl velice bojovný fotbal, v němž šťastnější hosté po trestném kopu šli Cifrou do vedení. Domácí nevyužívali své šance a do poločasu to mohlo být 5:1. V poločase promluvili domácí trenéři svým hochům do duše a výsledek se dostavil. Hrádek během osmi minut vstřelil tři góly, když k obratu zavelel Badi z trestného kopu, poté Strnad využil přihrávku Štěpka a vše završil z penalty Kapras, která byla nařízena za faul na Badiho. Hrádečtí měli další příležitosti, hosté se dostávali do protiútoků, ale i jejich koncovka byla žalostná.

Branky: 51. Badi, 56. Strnad, 58. Kapras z pen. 33. Cifra. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 4:4. Diváků: 70. Hrádek: Laluch - Horvát, Kapras, I. Kovač, Novák - Teolog (80. Kyncl), Štěpek, R. Kovač, Strnad (85. Prokorát) - P. Rob (49. Holec), Badi. Raspenava: Urban - Burgr (55. Pikous), Koudelka (85. Balog), Žlebek, Vancl Resl, Šámal, Mleziva, Malinský - L. Koprnický (69. Zeman), Cifra.

Bílý Kostel - Zákupy 9:1 (5:0)

Domácí byli celý zápas výrazně lepší a otevřeli si proti Zákupským doslova střelnici. V pohledném fotbale podal Kostel téměř bezchybný výkon, jen mrzí skutečnost, že v závěru mohl Novotný korunovat úspěch desátým gólem.

Branky: 20., 36., 38. a 60. Tomáš Janáček, 45. a 66. z pen. Strnad, 3. a 86. Vitík, 56. Laibl 47. Štummer. Rozhodčí: Šimůnek. Diváků: 120. B. Kostel: P. Ulrich - Laibl (70. Novotný), Ďuriš, Chomout, Strnad T. Janáček, Michálek (46. Mizera), Vitík, L. Janáček - Sedlmajer, Janeček.

Bulovka - Sloup 2:0 (2:0)

Domácí začali vlažně a během prvních deseti minut hosté dvakrát jedovatě vystřelili z dálky. V 15. minutě však přišla krásná akce domácích, kdy míč putoval po ose Franc, Sochor a zakončující Hofman, který ač nadvakrát a v pádu, poslal Bulovku do vedení. Pak Eimann a Židuljak stříleli z dálky, ale jejich střely minuly branku. Ve 35. to z přímého kopu zkusil hostující Žák, ale Zajíček byl připraven. Ve 42. poslal domácí do dvoubrankového vedení z pokutového kopu Sochor, ve kterém objevila Bulovka nejen skvělého nahrávače, ale i nového penaltového specialistu. Ve druhém poločase se hosté sice prezentovali několika slibnými akcemi, ale jejich útočné akce byly bezzubé. Domácí se pokoušeli zvýšit svůj náskok a nejblíže k tomu měli Tůmou i Sochorem, jenže z malého vápna orazítkovali tyč resp. břevno.

Branky: 15. Hofman, 42. Sochor. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 2:3. Diváků: 60. Bulovka: M. Zajíček - Franc, Potoč, Capulič, Michal - Hýbl (56. Pavlů), Zbořil - Tůma, Eimann, Židuljak (77. Fanta) Hofman, Sochor.

I. B třída východ: Kokonín Zásada 2:3, V. Hamry B Pěnčín 0:3, Žel. Brod B Držkov 1:2, Jenišovice - Lučany 2:1, Plavy Rovensko 3:1.

1. Držkov 8 6 1 1 26:9 19

2. Ruprechtice 8 6 1 1 25:8 19

3. Pěnčín 8 6 1 1 24:7 19

4. Kr. Studánka 8 4 2 2 28:12 14

5. Plavy 8 4 2 2 14:15 14

6. Rokytnice 8 4 1 3 13:10 13

7. Hodkovice 8 4 0 4 19:24 12

8. Žel. Brod B 8 3 2 3 13:13 11