Nováček z Bílé zahájil sezonu dvěma výhrami na domácí půdě

Liberec /FOTOGALERIE/ – Rázně vstoupil do nového ročníku okresního přeboru nováček z Bílé. Po výhře v úvodním kole nad Novou Vsí B 3:0 tentokrát zdolal rezervu Frýdlantu.

24.8.2010

PLICHTA VOJSKA S BULOVKOU. V utkání béčka VTJ Rapid Liberec (pruhované dresy) s Bulovkou gól nepadl.Foto: Deník/ Petr Šimr

Bílá má po dvou kolech plný zisk šesti bodů. Na ten ovšem nemohl dosáhnout žádný z dalších celků, protože dvanáct týmů má utkání úvodního kola odloženo.

V druhém kole zaujaly dva pětigólové příděly. Béčko Nové Vsi si v druhém poločase zastřílelo v Krásné Studánce a Višňová rovněž v druhé půli rozstřílela Jindřichovice.

Dětřichov porazil Nové Město pod Smrkem, které se po sestupu z I.B třídy musí smiřovat s realitou nižší soutěže, Gasservis Liberec v Mníšku nejtěsnějším poměrem zdolal béčko Českého Dubu, a rezerva libereckých vojáků se rozešla s Bulovkou bez gólů. Zápas Bílého Kostela s Hejnicemi B byl odložen.

Krásná Studánka B – Nová Ves B 1:5 (1:1)

Do vedení šla Studánka, když Devátý obešel tři hráče hostů. Chvíli poté další šanci nedal, načež Novoveští dokázali do poločasu srovnat skóre. Ačkoli po přestávce začali domácí aktivně a po vyloučení Myslivce vystupňovali tlak, kromě dvou trefených břeven ničeho nedosáhli. Naopak Nová Ves po brejku šla do vedení, poté se její hráči stáhli a chytrou hrou na rychlé protiútoky dovedli utkání k vysokému vítězství.

Branky: 6. Devátý – 36. Nedělčev, 56. Bartůněk, 73. Souček, 83. Kopic, 89. Musil z pen. Rozhodčí: Zaplatílek. ŽK: 1:1. ČK: 53. L. Myslivec (Nová Ves B). Diváků: 50. Krásná Studánka B: Tošner – Soukup, Anděl (85. Lhoták), Resl, Hájek (46. Mendl) – Balický, Vajtr, Charvát, Kocour – Devátý, Šotola (60. Palán). Nová Ves B: Kos – K. Martínek, L. Myslivec, Malaga, Vecko – Hořák, Flaišman, Kopic, Musil – Bartůněk, Nedělčev (46. Souček, 85. J. Martínek).

Bílá – Frýdlant B 2:1 (0:0)

Běhavé mužstvo hostů mělo po celý první poločas více ze hry, domácí se dostávali jen k šestnáctce. Výjimkou byla střela Mohra, kterou zlikvidoval brankář Frýdlantu pokorný, na druhé straně se zaskvěl také domácí gólman Vítek, když vytlačil nebezpečnou ránu nad břevno. V 51. minutě se nešťastně trefil do vlastní sítě frýdlantský Stejskal po rohovém kopu.

Hosté poté otevřeli hru a hráči Bílé mohli chodit do nebezpečných brejků. V 68. minutě pět minut po svém příchodu na hřiště se prosadil nechytatelnou bombou z 30 metrů domácí Škoda a Bílá vedla 2:0. Frýdlant se nevzdával, dokázal si v závěru utkání vytvořit převahu, ale vytěžil z ní jen snížení na 2:1 zásluhou branky Jelínka z trestného kopu.

Branky: 51. vlastní (Stejskal), 68. Škoda – 82. Jelínek. Rozhodčí: Novák. Bez karet. Diváků: 70. Bílá: Vítek – Rubáš, Linke, Kovář, Kupec – Müller (83. Ludvík), Kratochvíl, Mohr, Imrich – Zelinka (63. Škoda), Košumberský. Frýdlant B: Pokorný – Tomeček, Šlejtr, Pavlišta, Holub – Jirák, Šema, Plechar, Stejskal – Jelínek, Peml.

Gasservis – Český Dub B 1:0 (0:0)

Zápas byl vyrovnaný, šance se vyskytly na obou stranách. Domácí byli šťastnější, když Švanda zaznamenal dvě minuty po změně stran z brejku vítězný gól. V prvním poločase měly oba celky po dvou velmi slibných možnostech k zakončení, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Po přestávce už po gólu nepřišly žádné výraznější možnosti ke změně stavu.

Branka: 47. Švanda. Rozhodčí: Špecián. ŽK: 1:0. Diváků: 30. Gasservis: Lachčina – Jan Louda, Fišera, Macháček (77. J. Šolc), Hřeben – Frolík (25. Koblížek), Sonntag, M. Šolc, Lednický – Jakub Louda, Švanda. Český Dub B: Fila – Šlambora, Tichý, Altman, Pavlů – J. Hon, Kraus, Linke, Hajský – Holubek, Z. Hon.

VTJ Rapid B – Bulovka 0:0

Domácí nastoupili s omlazeným kádrem, s třemi dorostenci v základní sestavě. Ve vyrovnaném utkání měla každá strana po jedné vyložené šanci, jinak se hrálo spíše od vápna k vápnu. Bylo vidět, že jde o první zápas sezony, který poznamenala nesehranost.

Rozhodčí: Svinka. ŽK: 1:1. Diváků: 88. VTJ Rapid B: Urban – Bárta, Rašín, Souček, Matěcha – Filinger, Martínek, Vodička, Pugner (46. Nosek) – Jerie (74. Vondrák), Žáček (68. Stuchlík). Bulovka: Zajíček – Michal Hýbl, Zillar, Čuřík, Zbořil – Paulů (85. Frank), Slavík, Eimann, Židuliak (89. Smolný) – Milan Hýbl, Turek.

Višňová B – Jindřichovice 5:1 (1:1)

Po chybě domácí obrany se prosadil už v 10. minutě jindřichovický Sochor, ale potom už stříleli jen Višňovští. Stejskal vyrovnal střelou pod břevno. V první půli ještě střelec gólu dvakrát nastřelil břevno a horní tyč rozezvučel také jindřichovický Kopecký. Po faulu na jiného Kopeckého, tentokrát domácího, proměnil Zach penaltu. Když zvýšil labský na 3:1, byl už zápas jen otázkou skóre.

Branky: 33. a 73. Stejskal, 50. Zach z pen., 65. Labský, 83. J. Kopecký – 10. Sochor. Rozhodčí: Pelikán. Bez karet. Diváků: 100. Višňová B: Kremina – Kaniok, Melka, Pařík, Nejedlo (60. Branda) – J. Kopecký, Labský, Coufal (65. Bradáč), Zach – Stejskal, Martin Jakl (46. Mazánek). Jindřichovice: Krause – Zobal, Petrovič, Přibyl (30. Knapp), Forman (75. Rezler) – Tichý, Kopecký, Obajdin, Hradec – Hroch (73. Vondráček), Sochor.

Dětřichov – Nové Město 2:0 (0:0)

Domácí Viktorie podala ve svém prvním střetnutí sympatický výkon a soupeře, který sestoupil z I.B třídy s přehledem porazila.

V prvním poločase se hosté neprosadili a mimo jednoho trestného kopu jim toho domácí moc nedovolili. Naopak hráči Viktorie zahodili hned několik šancí. V 10.min zbrkle zakončoval Vágner a v 15. min ho napodobil Koťátko, který netrefil z úhlu prázdnou branku. V 25. min. se opět prosadil důrazný Koťátko ale v koncovce selhal. V 29. min. utekl Vágner, ale v dobré pozici namířil jen do rukavic gólmana Kocourka.

V druhém poločase hosté hru vyrovnali. V 52. min. promáchl v „tutovce“ Hoffman a soupeř zahrával několik rohových kopů, ovšem pozorná obrana Dětřichova ho do dalších šancí nepustila. V 66. min. napřáhl z 30 metrů Lachman a trefil šibenici – 1:0. Hosté se po této brance již neprosadili. Kocourek pak v 75. min. vychytal Ráže. V 78. min. domácí po faulu na Ráže zvýšili z pokutového kopu Karešem na 2:0.

Branky: 66. Lachman, 78. Kareš z pen. Rozhodčí: Pelikán. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Dětřichov: Zeman – Válek, Zimmerman, Kareš, Vízner – Mičunovič (80. Prokopec), Lachman, Netolický st., Netolický ml. – Vágner, Koťátko (70. Ráž). Nové Město: Kocourek – Škareda (60. Plaček), R. Bruský, Jiruš, Jiruše – L. Novotný, Kadera, Jalovičár, Suk – Hofman, Bartoš (65. Roček).

Bílý Kostel začne v sobotu v Doubí

Fotbalisté Bílého Kostela zatím nemohli odehrát ani jedno z plánovaných utkání okresního přeboru. Jejich hřiště je zničené nánosy po bahna po dvou víkendových povodních, které se přehnaly tamní obcí. První zápas sehraje Bílý Kostel v sobotu 28. srpna od 17 hodin proti Bílé v azylu na umělé trávě v Doubí, kde stráví pravděpodobně celý podzim.