Na jaře ještě hráli III. třídu Jih a málem v duelu se Zdislavou nepostoupili. SK Osečná nakonec postoupila do okresního přeboru, aniž by na jaře prohrála. Tuto neporazitelnost drží i v přeboru, kde po čtyřech kolech vede bez zaváhání. A se skóre 31:7, což dává naprosto šílený gólový průměr 7,7 branek na utkání.

„Letní příprava byla dobrá, strávili jsme čtyři dny na soustředění v Doksech, z čehož jeden den jsme slavili postup,“ potvrzuje předseda SK Luboš Pytloun.

Osečná tým moc neobměnila, do Zdislavy přešel Čapek, do Osečné přišel gólman Pelc z Postoloprt. Trenér Luděk Pokorný a manažer Vlastimil Londin tak mohli pracovat s totožným a nezměněným kádrem. Navíc mají do branky výběr ze tří gólmanů, když Bílý hraje v poli.

V přípravě Osečná podlehla Stráži pod Ralskem 3:5, ale porazila Rozstání 7:2. „Se Stráží jsme prohráli, když jsme měli hned po oslavě,“ přiznává Pytloun. Přebor zahájil nováček výhrou nad béčkem ve Višňové 5:3, navázal drtivě 9:0 nad rezervou Nové Vsi, pokračoval v domácí premiéře 7:1 nad Hejnicemi B a naposledy deklasoval doma hrající Gasservis 10:3.

Střelecky se tedy daří, když zatím nejúspěšnějším kanonýrem je Vojta Pokorný s osmi góly, Novotný má sedm tref, Rybář šest a Jarý čtyři. „Útok dostává spoustu dobrých balonů a navíc si mladí kluci věří v koncovce. Je na nich vidět i trénování, kdy se trénuje dvakrát týdně a chodí všichni. Navíc tu máme dobrou partu,“ říká předseda.

Na jaře ztratila Osečná jen body za plichtu se Zdislavou a pochopitelně v neporazitelnosti chce pokračovat co nejdéle. „Těší nás střelecká produktivita, ale zároveň se musíme zlepšit v obraně, kde se dělají minely. Například na Gasservisu jsme prohrávali 0:1. V defenzivě máme občas hluchá místa, dopředu je to dobré. Nyní nás čeká silný Dětřichov, ten nás jistě prověří a ukáže se, jak na tom jsme. Bylo by určitě skvělé, kdybychom doma neprohráli, protože se zde představí v přeboru teprve podruhé,“ dodává Luboš Pytloun.

Zápas Osečná – Dětřichov se hraje v sobotu od 17 hodin.