Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Nová Ves ukončila neporazitelnost Gasservisu

Liberec - Okresní fotbalový přebor: Jediným týmem bez porážky zůstává Jablonné. Horní Řasnice vyhrála po osmi týdnech

14.10.2015

Nová Ves ukončila neporazitelnost Gasservisu. Foto: Miloslav Cihlář

V Nové Vsi u Chrastavy skončila neporazitelnost fotbalistů Gasservisu Liberec v letošním ročníku přeboru Liberecka. Plynaři podlehli v derby 1:2 a jediným týmem bez porážky zůstává Tatran Jablonné v Podještědí. Ten vydřel v sobotu těsnou výhru v Jindřichovicích pod Smrkem a nasazuje na první příčce k trháku.

V Horní Řasnici se hrálo o Černého Petra. Domácí získali první body od 15. srpna, naopak hostující Žibřidice pošesté za sebou prohrály a klesly na poslední místo. Ze spodku tabulky úspěšně prchá Nové Město pod Smrkem. Na výhru v Hejnicích navázalo šestigólovou kanonádou do sítě do té doby pátého Vesce.

Ve víkendovém kole padlo 36 gólů, tj. průměr na zápas 5,14. Celkem se zatím kanonýři v okresním přeboru radovali z 309 branek (průměr na zápas 4,98). Bilance domácí hosté: v tomto kole 4 2 1, skóre 22:14, ŽK: 9:10, ČK: 2:1. Celkově: 26 14 22, 164:145, ŽK: 90:94, ČK: 7:7.

Nová Ves - Gasservis Liberec 2:1 (2:0)

Derby začalo od prvních minut útočně. v 2. min. vystihl hostující Hála špatnou rozehrávku domácích a postupoval ze strany sám na brankáře, jeho střela skončila vedle. Lépe se o minutu později vedlo na druhé straně Lancovi, který po odvráceném rohovém kopu Nové Vsi přesně mířil z hranice velkého vápna bez přípravy 1:0. V 38. po dlouhém rohu na zadní tyč vrátil Novotný míč před branku, tam hlavičkoval Dobiaš a Adam doklepl do sítě 2:0. Do druhé půle hosté vyměnili tři hráče a v 51. se již mohli radovat. Po trestném kopu se přesnou hlavičkou prosadil Čermák a snížil na 2:1. Následovalo několik nevyužitých příležitostí Nové Vsi (opět Lanc, potom nedal z malého vápna Dobiaš a Bartůňkovo sólo z půlky hřiště zlikvidoval gólman Gasservisu). Hosté ovšem toužili po vyrovnání, agilní byl zejména Smejkal. Nejprve jeho dělovka z hranice šestnáctky lízala tyč, po chvíli po hrubce domácí obrany vytáhl Smejkalovu ránu brankář Marek. Největší šanci na srovnání skóre měl Gasservis v 80. minutě po faulu domácího obránce kopal penaltu. Jenže Marek ji hostujícímu kapitánovi Macháčkovi chytil! Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení tlaku hostů, přičemž měl ovšem ještě dvě šance po brejcích střídající domácí Komarov. V závěru při rohovém kopu vyběhl do pokutového území Nové Vsi i brankář hostů Tošner, ale na výsledku pohledného utkání už se nic nezměnilo.

Branky: 3. Lanc, 38. Luk. Adam 51. Čermák. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Nová Ves: Marek Dobiaš (60. Illek), Malaga, Martínek, Junek Lanc, Luk. Adam (75. Komarov), Novotný, Mrijaj, Modrák Bartůněk. Gasservis Liberec: Tošner Švanda, J. Šolc, Macháček, Hřeben (46. Přibyl) Jedounek (46. Stříbrný), Jakub Louda, Čermák, Házi Smejkal, Hála (46. Lednický).

Horní Řasnice - Žibřidice 3:2 (2:1)

V Řasnici se střetly dva poslední týmy tabulky a oba chtěly napravit bilanci z posledních týdnů domácí měli za sebou sedm porážek v řadě, hosté pět… V 5. minutě domácí nic nevytěžili ze závaru po rohovém kopu, v 6. prosvištěl trestný kop Zimmermanna kousíček vedle tyče, v 7. šel Skabrouth po dlouhém výkopu brankáře sám na branku, ale nedal, v 8. vyrazil brankář Peřina Halíkovu střelu na roh. Drtivá desetiminutovka byla nakonec přece jen úspěšně zakončena, když v 10. Skabrouth tentokrát svou akci tváří v tvář gólmanovi korunoval vedoucím gólem. Hosté vyslali první střelu na branku v 12. minutě, ale domácí brankář Franc si poradil. O dvě minuty později po špatném odkopu domácích nastřelili Žibřidičtí tyč, v 15. hezkou kombinační akcí rozebrali řasnickou obranu a Danczi vyrovnal na 1:1. Poté se opět dostal ke slovu domácí tahoun Filip Skabrouth. V 19. svůj další samostatný únik ještě neproměnil, ale v 27. předvedl ukázkovou parádu od poloviny hřiště obešel čtyři protihráče a zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře 2:1. V 60. zahrával Skabrouth trestný kop, brankář Peřina vyrazil míč do strany, vyrazil i dorážku Martina Krýchy, ale na další střelu téhož hráče už neměl šanci dosáhnout 3:1 pro Horní Řasnici. V 83. neplatil řasnický gól pro ofsajd a po protiútoku došlo ke kuriózní situaci, kdy Martin Krýcha chtěl dát po centru Jaroslava Kopeckého zpětnou hlavičkou malou domů, ale nevšiml si že gólman Franc vyběhl a balón skončil v řasnické síti 3:2. Po inkasované vlastní brance domácí poněkud zpanikařili a pustili soupeře do mohutného tlaku. Žibřidičtí měli sérii tří rohových kopů, ale domácí již s vypětím všech sil těsnou výhru ubránili.

Branky: 11. a 27. Skabrouth, 60. Martin Krýcha 15. Danczi, 85. vlastní (Martin Krýcha). Rozhodčí: Zelenay, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Horní Řasnice: Franc Martin Krýcha, R. Haloun, Zimmermann, Mir. Krýcha Halík, F. Matoušek, Sekáč, P. Stránský M. Haloun, Skabrouth (80. Straka). Žibřidice: Peřina D. Vávra, Jos. Kopecký, Kochan, Fejfar Kučera, Kodet (75. Jar. Kopecký), Menšík, Jaček Dobrovolný (46. Jabur), Danczi (53. Bruder).

Nové Město - Vesec 6:2 (2:1)

Ačkoli domácí měli k dispozici jen 11 lidí a neměli tedy nikoho na lavičce náhradníků, poradili si s úspěšným nováčkem z Vesce s přehledem. Už ve 4. minutě je poslal do vedení Kolenkár, potom za stavu 1:0 gólman Tonev dvakrát v rozmezí pěti minut vychytal uniknuvšiho Šindlera. V 24. Tonev atakoval novoměstského útočníka, což posoudil rozhodčí Zaplatílek jako nedovolený zákrok a nařídil penaltu, kterou Jalovičár proměnil na 2:0. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se zviditelnil i Vesec. V 33. Hůlka snížil na 2:1 a potom brankář Kocourek zázračně zpacifikoval vyloženou šanci hostů na srovnání skóre. Krátce po změně stran domácí Bartoš zvýšil na 3:1, na což odpověděl kontaktním gólem Hejl. Zbytek zápasu už se ale odehrál v novoměstské režii. V 76. opět upravil na dvougólový rozdíl Šindler. V 83. Žlebek odvrátil hlavou roh hostů, míč převzal na půlce Likavec, „zabalil" to a své sólo zakončil přesnou střelou na zadní tyč. Na konečných 6:2 upravil v 86. svým druhým gólem Kolenkár.

Branky: 4. a 86. Kolenkár, 24. Jalovičár z pen., 51. Bartoš, 76. Šindler, 83. Likavec 33. Hůlka, 61. Hejl. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 1:2. Diváků: 40. Nové Město: Kocourek O. Černý, Hübst, Žlebek, Bartoš Garčic, Kolenkár, Jalovičár, Bruský Likavec, Šindler. Vesec: Tonev Linke, Málek (59. Kalaš), Dohnal, Háza Hůlka, Hejl, Vlach, Brauner (69. Němec) Nezbeda, Pavlů.

Jindřichovice - Jablonné 2:3 (1:2)

Jindřichovická obrana v 9. minutě zazmatkovala při pokusu o malou domů a Vít Šimon pohodlně zakončil do prázdné branky. Pak se hra vyrovnala a otěže zápasu začali přebírat spíš domácí, i když jim chyběli 4 hráči ze základu. Po rohu Kopeckého se Tichý z 1 metru ukopl, ale v 24. předvedl parádu Hroch, přehodil brankáře a nabíhající Řádek vyrovnal na 1:1. O čtyři minuty později se však Tomáš Hroch po srážce s obráncem zranil a podobně jako před týdnem jeho bratr Lukáš, i on musel být odvezen do nemocnice. Tam absolvoval šití hlavy a s podezřením na otřes mozku zůstal hospitalizován do druhého dne. Zákrok se k údivu domácích obešel bez karty. Než se Jindřichovičtí vzpamatovali a seřadili své šiky, přišla rychlá akce hostů po křídle, zpětná přihrávka a krásné zakončení Opršala k tyči 1:2. Zbytek poločasu se odbýval ve znamení jindřichovického tlaku. Formanovu tečovanou ránu do šibenice brankář Rýdl zázračně vytáhl, přímý kop Pleštila zamířil těsně nad břevno, stejně jako hlavička Tichého. Netolický pak nedotáhl samostatný únik. Po přestávce domácí nadále hrozili z rychlých akcí. V 61. vyrovnali na 2:2, když Pleštil vysunul Řádka, ten si položil brankáře a zapsal se podruhé do střelecké listiny. O pár minut později Jindřichovičtí marně reklamovali faul při sražení Tichého, jenž pronikal do pokutového území. Posléze utekl Řádek, prostřelil gólmana a míč směřující do branky odvrátil z čáry obránce Jablonného Pavlas. V 70. se zranil další domácí hráč Dlouhý a do pole musel náhradní brankář Ležovič. Nicméně domácí pokračovali v ofenzivním představení a když unikl Netolický, zastavil brankář Rýdl míč před pokutovým územím rukou. Jindřichovičtí očekávali červenou kartu pro hostujícího gólmana, ale sudí Filipi, podle domácích velmi nepřesný, odpískal předchozí faul pět metrů zpátky a brankáře nechal bez trestu… A v 75. hosté po ukázkové akci po domácí ztrátě míče na polovině hřiště, rychlém brejku, centru zprava a hlavičce na zadní tyč vstřelili vedoucí, a jak se ukázalo, vítězný gól. Jindřichovice v poslední čtvrthodině zmáčkly soupeře ve vápně, ale žádnou ze svých akcí už nedotáhly do úspěšného konce. Jablonné si již závěr zápasu zkušeně pohlídalo i za cenu zdržování a taktického střídání a po své čtvrté výhře v řadě už vede tabulku o pět bodů.

Branky: 24. a 61. Řádek 9. Vít Šimon, 35. Opršal, 75. Vejskrab. Rozhodčí: Filipi. Diváků: 60. Jindřichovice: Krause Dlouhý (70. Ležovič), V. Kopecký, Jakub Forman, Petrovič T. Hroch (28. Vondráček), Pleštil, Tichý, Zobal Netolický ml., Řádek. Jablonné: Rýdl Knolle, Pavlas, Štáfek, Nešvera (12. Vejskrab) M. Černý, Opršal, Vojtěch Šimon (80. Velecký), Kovalev (85. Murdza) Vít Šimon, Hetver (90. Liebezeit).

Vratislavice - Raspenava 2:2 (1:0)

Domácí hráli poprvé v sezoně na domácím trávníku, který již mají k dispozici po harcovském „azylu". První poločas se jim vydařil, dobře kombinovali a zvládali rychlý přechod do útoku po stranách. V 7. zahrál Krejčík trestný kop od půlící čáry až na zadní tyč, kde hostující obrana nezachytila náběh Štěpánka a ten mezi gólmanem a tyčí umístil míč do branky 1:0. Hosté se dostávali jen do náznaku šancí. Jejich akce končily většinou před šestnáctkou, kde jim odebírali míč domácí obránci, a nebo dlouhé vysoké centry posbíral brankář Jirák. Vratislavičtí zahájili úspěšně i druhý poločas, v jehož desáté minutě si po centru do vápna tečoval Balog míč za vlastní brankovou čáru. Stav 2:0 domácí uklidnil, ale v 66. minutě přišli o vyloučeného Zejbrlíka. Hosté totiž poslali dlouhý míč za obranu, domácí obránce si hlídal hráče za sebou. Jenže ze strany nečekaně naběhl Martin Zeman, jehož Zejbrlík zaregistroval v poslední chvíli, nestačil mu už ukopnout míč a naopak trefil nohu unikajícího raspenavského útočníka. Následovala červená karta a domácí jako by se v dalším průběhu zalekli. Zbytečně nakopávali balony, přestali kombinovat a pustili soupeře do tlaku, z něhož Martin Zeman v 80. minutě vytěžil snížení na 2:1. I v oslabení dokázali domácí zahrozit a z jednoho brejku byli blízko pojišťujícímu gólu, jenže střídající Hlava těsně minul branku z malého vápna. Usilovná snaha Raspenavy o vyrovnání se dočkala odměny: v třetí minutě nastavení po sérii rohů a dalších standardek se ve skrumáži před vratislavickou brankou nejlépe zorientoval Mleziva 2:2.

Branky: 7. Štěpánek, 55. vlastní (Balog) 80. Martin Zeman, 90(+3). Mleziva. Rozhodčí: Špecián, ŽK: 2:1, ČK: 66. Zejbrlík (Vratislavice). Diváků: 40. Vratislavice: Jirák Bergr, Krejčík, Zejbrlík, Opatřil Abdumannabov (61. Šidák), Preissler (80. Schovanec), Dunayevskyy, Žabka Štěpánek (75. Hlava), Strauss. Raspenava: Matěj Urban Koudelka, Balog, Mleziva, J. Koprnický (63. Petrus) L. Koprnický, Pikous ml., Michal Zeman, Šindelka Martin Zeman, M. Matoušek.

Chrastava B - Višňová B 2:2 (2:0)

Utkání dvou rozdílných poločasů přinesl duel rezerv klubů krajského přeboru. V 10. minutě utekl po levé straně Sochor a naservíroval míč na hlavu Rozmajzla, který se nemýlil 1:0. V 19. se dostal do velice slibné koncovky Vodička, jeho pokus o obstřelení brankáře ale skončil kousek vedle tyče. Šest minut před pauzou višňovský Jan Koťátko, který si od začátku zápasu neustálým komentováním výroků rozhodčího koledoval o kartu, ji v 39. za výrok „To nebyl žádnej faul, jdi do pr…" dostal. A protože již předtím jednu viděl za podražení protihráče, musel jít předčasně pod sprchy. Přesilovku domácí bleskurychle využili, po rohovém kopu se trefil Urban hlavou na 2:0. Jenže o minutu později se síly na hřišti podivuhodně vyrovnaly. Chrastavský Vodička, jenž měl z 22. minuty žlutou za podražení, inkasoval druhou v 41. minutě z kuriózního důvodu rozhodčí si všiml, že nemá chrániče holení a potrestal hráče za hru bez povinného vybavení… Hosté se šest minut po přestávce radovali z gólu. Vágner 20 metrů od branky vypálil bodlem a míč skončil v Zoulově síti 2:1. Pak přišly kousky domácího útočníka Jahody. Nejprve v 54. minutě zcela sám překopl branku, potom v 61. nedokázal dopravit míč do branky ani ve chvíli, kdy brankář hostů již ležel na zemi… A v 75. přišel trest, když Labský prostřelil Zoula 2:2. V 84. spálil vyloženou šanci domácí Rozmajzl nedal z malého vápna. A když v 89. minutě Škarýdovu hlavičku z 5 metrů vytáhl Závůrka na roh, odvezli si Višňovští z Chrastavy cenný bod.

Branky: 10. P. Rozmajzl, 40. Martin Urban 51. Vágner, 75. Labský. Rozhodčí: Farský, ŽK: 2:2, ČK: 41. Vodička 39. Koťátko. Diváků: 35. Chrastava B: A. Zoul P. Rozmajzl, Žemlička, Šipula, Škarýd Sochor, Kos, Vodička, Mareček (17. Martin Urban), A. Stránský Jahoda (70. Szpyt). Višňová B: Závůrka Martinů, Ramzer, Šolta (81. Nguyen), Lachman Labský, Bufák, Kepr ml., Ráž (65. Mokrý) Vágner, Koťátko.

Stráž B - Hejnice B 5:2 (2:2)

Po jedné z úvodní řady standardek vykopávali hosté z brankové čáry Valáškovu ránu z malého vápna. Udeřilo však na druhé straně, kdy hosté zúročili jednu ze svých návštěv na půlce soupeře. Trefil se výborně technicky vybavený David Smola, který totálně vymíchal domácí obranu včetně Šimka a bylo 1:0 pro hosty. Domácí se rychle otřepali a po jednom z mnoha faulů na dobře hrajícího Soukupa uklidil kapitán Budský svůj přímák rázně k tyči. Po další standardce umístil svou dorážku Pavel Klokočník do brány. Byl to jeho první gol po dvaceti letech učinkování na levé straně obrany ve strážském dresu! Jeho radost zkazili hosté za dalších šest minut, kdy Smola vymotal beka a posadil svůj centr na hlavu Sirůčka, který zcela nehlídaný neměl problém umístit balon k tyči. Ihned po začátku druhé půle vystihl výborně hrající domácí kapitán Budský rozehrávku hostí a sám postupoval na hostujícího Chmelíka, který nemohl s jeho bombou k tyči nic dělat. Po další standardní situaci našel Kapras výborným centrem domácího stopera Valáška, který přeloboval vyběhnuvšího Chmelíka a dal zápasu jasné rozuzlení. Po mnoha střídáních na obou stranách ještě vyslal Budský pocukrovanou přihrávkou bojovně hrajícímu Hnikovi do samostatného nájezdu a ten určil konečný výsledek 5:2 pro domácí.

Branky: 16. a 47. Budský, 27. Klokočník, 73. Valášek, 90. Hnik 13. Smola, 33. Sirůček. Rozhodčí: Šrajbr, ŽK: 1:1. Diváků: 20. Stráž B: Šimek Pácalt (29. Kraus), Kapras, Kašpar, Klokočník Hruboň (79. Juris), Budský, Hnik, Valášek Soukup (89. Hajer), Drašner (57. Procházka). Hejnice B: Chmelík Fetr, Horčička, Kinský, Neumann Přibyl, P. Sýkora (81. Leitner), Smola, Sirůček (61. Heller) Matouš, Dymokurský (66. B. Sýkora).

Týden s Tulipanem připravil koncerty Střihavky i Peckové

Liberec – Koncert Kamila Střihavky & The Leaders acoustic band ve Vratislavicích odstartuje v pondělí 23. října tradiční Týden s Tulipanem.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Uran čeká rozsáhlý průzkum. Ukáže, kolik rekonstrukce může stát

Liberec – Průzkum má zjistit stav nosných konstrukcí i výskyt azbestu.

Vratislavický pivovar bodovalv soutěži se Svatopavelským

Vratislavice nad Nisou – Svatopavelské pivo z produkce vratislavického pivovaru zvítězilo v degustační soutěži Pivní speciál 201.