Mužstvu výrazně chyběl Jiří Štajner. Zkušená opora týmu nemohla nastoupit kvůli svalovému zranění. Jeho spoluhráči nezklamali a díky výhře 3:2 postoupili na druhé místo v tabulce (o které ale mohou už v sobotu přijít, pokud Jablonec vyhraje na Strahově nad Duklou Praha).

Důležitější než umístění je v této fázi soutěže tříbodový zisk a také prolomení nepříjemné dlouhé domácí série bez výhry.

Skóre otevřel v 19. minutě liberecký mladík Hadaščok, jenž lízl hlavou přesný centr Breznaníka k zadní tyči – 1:0.

V 21. neproměnil „tutovku“ Rabušic a po chvíli přišel pro Liberec trest. Svěrkoš převzal míč uprostřed hřiště, zbavil se všech stínujících Liberečáků a z hranice vápna vyrovnal střelou k tyči na 1:1.

„Trma vrma“ v 38. minutě před brankou Ostravy přinesla tři střelecké pokusy Liberce, přičemž ten třetí, Nezmarův, skončil těsně za brankovou čarou – 2:1. Domácí ještě nedali jednu obrovskou tutovku v 43., kdy se míč kutálel podél brankové čáry.

Začal druhý poločas a mužstvem, řídícím hru, se stal jednoznačně Baník. Ze své převahy vytěžil zasloužený vyrovnávací gól, o který se po lobu Poliačika postaral opět výborný Svěrkoš. Tváří v tvář brankáři Bičíkovi Svěrkoš libereckého gólmana chladnokrevně přehodil – 2:2.

Jenže poslední slovo měl v 90. minutě chadnokrevný zabiják, Jan Nezmar. Po centru ze standardní situace přetlačil dva strážce na malém vápně a rozhodl – 3:2.