Ve finále porazil účastník III. Bundesligy v prodloužení Neugersdorf z páté soutěže 3:2. Před vyprodaným stadionem se třemi tisíci diváky to byl těžký boj do posledních sekund a Tino Semmer zajistil výhru v 117. minutě utkání, když předtím dvakrát vyrovnával exliberecký Jiří Šisler. Trenér Neugersdorfu Manfred Weidner dal důvěru osmi Čechům v sestavě, když mezi nimi byli exliberečtí Šisler, Jan Nezmar, Jiří Liška, Miroslav Samoel. Chemnitz se může vedle poháru radovat také z prémie ve výši 120 tisíc Eur za účast v 1. kole Poháru DFB..

Nezmar a spol. skončili ve finále

Neugersdorf byl sice první půlhodinu dost zalezlý a Chemnitz více hrál, ale obětavě bojoval, byl neúnavný a vždy nebezpečný před brankou Riederera. Nicméně po půl hodině se radovali hosté po střele Finka. Krátce po změně stran Šisler po dlouhém vhazování Petrickova dostal domácí zpět do hry. „Gól nám pomohl a zvedl nás. Začali jsme být lepší," potvrdil Šisler. Jenže Förster dokázal opět Chemnitz dostat do vedení, ale byl tu znovu Šisler a jeho vyrovnávající gól v 80. minutě, kterého dosáhl po hlavičce Nezmara. Šlo se do prodloužení a v jeho druhém poločase se nakonec prezentovali gólem hosté a střídající Semmer se stal hrdinou.

„Přitom jsme měli my pět šancí a oni dali z ničeho gól. V samém závěru jsem z obrovského závaru měl velkou šanci, kterou ale na lajně vykopl bek patou a od ní se míč kutálel po čáře do tyče. Pak se nám ze tří metrů povedlo trefit hráče do hlavy a po rohu a dalším závaru Nezmar ze šesti kroků pálil jen do gólmana," popsal poslední dramatické okamžiky Šisler. „Hráli jsme všichni na doraz, až nás braly křeče. Já je chytl do obou lýtek a do stehna jako nikdy. Snad sedm našich hráčů bojovalo s křečemi, protože jsme se dost vydali v první půli. Nezmič říkal, že se do poslední střely nemohl obout, protože ho křeče chytly do obou noh. Jinak byla atmosféra vynikající, říkali, že bylo 3320 diváků," dodal střelec obou finálových gólů.