Podivuhodný jev se zrodil v tabulce fotbalového přeboru po výsledcích 7. kola (6. hraného). V čele tabulky se po zaváhání Nové Vsi usadila trojice Pěnčín, Chrastava B, Hejnice, tedy vesměs týmy, které v červnu postoupily ze III. třídy! Naopak celky, jež nedávno působily v I. B třídě, jako Vratislavice (v předminulé sezoně) a Raspenava (v minulé), jsou na chvostu.

Frýdlant B – Nové Město 2:1 (0:0)

První šanci měl v 16. po rohu domácí Stejskal, hlavou však minul tyč. Na druhé straně se
v 32. Šindler prosmýkl mezi obránci, ale ani on nemířil přesně. Novoměstský Kolenkár trefil v 36. z hranice šestnáctky tyč a největší šanci prvního poločasu nevyužili hosté v 45. minutě. Po faulu frýdlantského obránce ve vápně kopal penaltu V. Černý, jehož ránu k tyči brankář Tauš vystihl a vyrazil. Druhou půli zahájil Frýdlant

velmi aktivně, od začátku byl v tlaku a vytvářel si šance. V 55. dal Buřita do křídla Kaplanovi, jehož centr na zadní tyč proměnil Peml v úvodní branku zápasu. V 59. střílel Buřita z dobré pozice těsně vedle. V 63. hosté vyrovnali, když po zmatku v pokutovém území V. Černý prostřelil míč mezi bránícími hráči k tyči. Frýdlant však toužil po vítězství. V 64. ještě Weidisch trefil hlavou břevno, ale v 66. se trefil Stýbal z 25 metrů do šibenice – 2:1. Nové Město si v závěru vytvořilo převahu, ač bylo od 79. oslabeno o Chlebka, jenž dostal druhou žlutou kartu (obě za fauly). Ale domácí se ubránili a z brejků mohli ještě zvýšit.

Branky: 55. Peml, 66. Mir. Stýbal – 63. V. Černý. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 2:3, ČK: 79. Chlebek (NM), 80 diváků. Frýdlant: Tauš – Weidisch, Peml, Dědek (46. Vocásek), Kaplan – Lopuszynski, Buřita (73. Horváth), Stejskal, Jelínek – Mir. Stýbal (78. Mauer), Šlejtr. Nové Město: Kocourek – Bartoš, Bruský, O. Černý, Chlebek – Kadera, Jalovičár, Kolenkár, Suk – Šindler, V. Černý.

Nová Ves – Dětřichov 1:4 (0:1)

Domácí chtěli dát už na začátku rychlý gól pro uklidnění a začali velmi agilně. Už v 2. minutě měl šanci Mrijaj, jehož technická rána skončila těsně vedle. Po chvíli nevyužil nedorozumění v obraně Dětřichova Didi. V 12. se osmělili hosté, Vágner mířil z 20 metrů těsně nad branku. V 20. nastřelil domácí Bartůněk z hranice šestnáctky břevno. Nová Ves ze svého tlaku nic nevytěžila, naopak dvě minuty před přestávkou Dětřichov podnikl rychlý protiútok a míč D. Ráže skončil po podivném odrazu v síti – 0:1. Domácí mohli ještě v 45. vyrovnat, ovšem dorážku Jansty vyrazil gólman M. Ráž nad břevno. Nová Ves se po změně stran vehementně snažila o vyrovnání, ale ani Bartůněk
z trestného kopu, ani Martínek svých možností nevyužili.
A zase přišel brejk hostů, z něho D. Ráž v 75. vsítil druhý gól Dětřichova. V 80. domácí brankář vyrazil rohový kop, stáčející se do branky, na další roh a z něj Netolický starší zvýšil dětřichovské vedení na třígólové. O vítězi bylo rozhodnuto, v 88. ještě Vágner po dalším rohu přidal čtvrtý gól a v 90. domácí po kombinaci Smoly a Bartůňka alespoň snížili na 1:4.

Branky: 90. Bartůněk – 43. a 75. D. Ráž, 80. Netolický st., 88. Vágner. Rozhodčí: Svinka ml., ŽK: 2:1, 30 diváků. N. Ves: Marek – Novák, Martínek, Malaga, Jansta – Didi (55. Smola), Mrijaj, Novotný, Beránek – Bartůněk, Čermák. Dětřichov: M. Ráž – Kareš, Vízner, Patrman (46. Štěpánek), Válek – Lochman, Koťátko, Netolický st., Vágner – Netolický ml., D. Ráž.

Krásná Studánka B – Pěnčín 1:2 (1:1)

Domácí se už v 2. minutě proti lídrovi soutěže ujali vedení díky přesné hlavičce Haka.
V dalším průběhu nechávali útočníci obou celků vyniknout gólmany, ale hosté přece jen působili fotbalovějším dojmem a v 45. minutě vyrovnali, když Jan Škréta předskočil brankáře a přesně hlavičkoval. V úvodu druhého poločasu měla dvě slibné příležitosti Studánka, ale Grepl po samostatném postupu minul branku a neprosadil se ani po chvíli Hak před prázdnou brankou. V dalším průběhu začínal mít opět více ze hry Pěnčín. Nejprve neproměnil dobrou šanci Mihálik, poté se po bombě z dálky vyznamenal Vrábel. V 84. přišlo rozhodnutí. Centrovaný míč domácí obránce podskočil a pohotový Mihálik zakončil na 1:2.

Branky: 2. Hak – 45. Jan Škréta, 84. Mihálik. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 4:1, 50 diváků. Hráno v Mníšku. Kr. Studánka: Vrábel – Z. Herman, M. Herman, Hošek, Jirousek . Grepl, Pova, Jakub Dvořák, J. Hájek – Hak, Pavel. Pěnčín: Piršel – Lochman, Mynář, M. Škréta, Šerpán – Matějíček (60. Husák), Jan Škréta, Zdražil, Jaček (70. Žďárský) – Mihálik, Lhoták.

Chrastava B – Vratislavice 5:2 (3:1)

Po posledních výsledcích panovala v domácí kabině pohoda a ta se přenesla i na hřiště. Už ve 4. minutě Abrahám vybojoval míč na polovině hřiště, vysunul Procházku a ten otevřel skóre. V 13. minutě nastřelil Abrahám z 30 metrů tyč. V 18. dostal Procházka pěkný míč od Jahody a vymetl pravou šibenici – 2:0. Chrastavští
v této fázi soupeře vůbec k ničemu nepouštěli. V 28. rozehrál Procházka roh na Abraháma, který přesně zakončil na 3:0. Poté domácí trochu polevili, čehož využil v 37. nejlepší hráč Vratislavic Žabka a po chybě Uzla snížil na 3:1. Do druhé půle však domácí opět vstoupili jako uragán. Hned
v 46. vybojoval míč střídající Kos, poslal přesný pas na Procházku a ten završil hattrick – 4:1. Mimochodem, Procházka dosáhl hattricku i v minulém kole v Jindřichovicích. V 65. kopl Abrahám trestný kop ze strany na zadní tyč, kde se prosadil číhající Uzel – 5:1. V 75. sice sice vratislavický Krejčík prostřelil z 30 metrů chrastavskou zeď na 5:2, ale zbytek zápasu se už dohrál v pohodě v režii vítězného týmu.

Branky: 4., 18. a 46. Procházka, 28. Abrahám, 65. Uzel – 37. Žabka, 75. Krejčík. Rozhodčí: Rejf, ŽK: 2:2, 65 diváků. Chrastava: Lichtner – Stránský (71. Mrva), Mazánek, Uzel, Szpyt – Jahoda, Abrahám, Ďuriš (46. Kos), Sochor – Procházka, Trojan. Vratislavice: Jirák – Stolín, Krejčík, Komárek (78. Holoubek), Preissler – Sandleiter (60. Havelka), Berger, Vavřena (71. Šída), Čermák – Opatřil, Žabka.

Jablonné – Jindřichovice 1:5 (0:4)

Domácí vinou zranění a pracovních povinností řady hráčů museli sestavu doslova látat (povolali pět mladších dorostenců) a zejména v prvním poločase to bylo znát. Hosté zcela ovládli hru a vstřelili čtyři branky. První šance Masára
ve 12. minutě ještě gólem neskončila, ale o tři minuty později využil zaváhání domácí obrany Koutský a Jindřichovice vedly. Týž hráč namířil ve 20. z trestného kopu do šibenice a bylo to 0:2. V 30. domácí opět chybovali, míče se zmocnil Koutský, ale balon mu odskočil. Zaskakující domácí gólman Pál však při snaze o odkop nastřelil právě Knappa, od kterého se míč odrazil a doskákal do sítě – 0:3… Další branku přidal v 35. z penalty, podle domácích přísné, Borek Koutský a dosáhl tím svého druhého hattricku v této sezoně. Ve druhém poločase se domácí zlepšili, vyrovnali hru a měli i pár šancí. Němeček v 50. mířil těsně nad břevno, Černého vychytal Příhoda a Kovalev nastřelil břevno. V 60. ale Tichý
z ojedinělého útoku Jindřichovic přidal jejich pátý gól. Jablonné vsítilo alespoň čestný gól pět minut před koncem, kdy po rohu Nešvery hlavičkoval do sítě Kovalev.

Branky: 85. Kovalev – 15., 20. a 35. z pen. Koutský, 30. Marek Knapp, 50. Tichý. Rozhodčí: Šrajbr, ŽK: 3:3, 40 diváků. Jablonné: Pál – Nešvera, Holub, Velecký, Vejskrab – Němeček, Kopřiva (70. Španiel), Šimon (46. Marček), Černý – Kovalev, Kříž. Jindřichovice: Příhoda – Přibyl, Forman, Dlouhý, Kopecký – Marek Knapp, Tichý, Hroch, Koutský – Masár (60. Rezler), Hovbel.

Višňová B – Raspenava 3:2 (1:2)

Již v 2. minutě otevřel po centru Kopeckého skóre domácí Štrbák, ale poté překvapivě převzali až do konce prvního poločasu otěže hosté. V 8. Pikous z 20 metrů těsně přestřelil a ve 14. skončila tečovaná rána Koprnického z přímého kopu z 20 metrů do protipohybu brankáře ve višňovské síti – 1:1. V 22. podnikl Martin Zeman útok do otevřené domácí obrany, na hranici šestnáctky našel Matouška, ten obstřelil obránce a Raspenava vedla. Navíc od 26. hrála Višňová bez vyloučeného Mrázka. Ten byl faulován (soupeř dostal žlutou kartu), ale po odpískání strčil do protihráče rukama a musel předčasně pod sprchy. Hosté šli do kabin s jednogólovým náskokem, který mohl být ještě vyšší, kdyby v 44. a v 45. proměnili své velké šance Martin Zeman a Matoušek. Višňová nastoupila do druhé půle, ač o deseti, v bojovném duchu, na několika místech také prostřídala a začala se prosazovat.
V 57. měl velkou příležitost po přihrávce Štrbáka Zach, který se zblízka trefil do nohou brankáře Urbana. V 65. byl ve vápně faulován Kepr a Štrbák z penalty vyrovnal. Martin Štrbák, jenž ani ve 42 letech neztrácí nic na své rychlosti a gólovém čichu, dostal v 70. přihrávku do běhu od Koudelky, prošel až do vápna, ale z úhlu pálil těsně vedle. Vynahradil si to o pět minut později po velké chybě raspenavských zadních řad na půlící čáře. Dva na jednoho postupovali Kepr a Štrbák, Kepr si obhodil bránícího hráče, přesně nahrál Štrbákovi a jeho završený hattrick znamenal vítězný gól domácích – 3:2. Ovšem zdaleka nebylo rozhodnuto. V 80. minutě skončil nebezpečný přímý kop Pikouse těsně vedle tyče a v 82. po nepřímém kopu nastřelil Burgr z malého vápna hlavou břevno! Višňová však už těsný náskok uhájila.

Branky: 2., 65. z pen. a 74. Štrbák – 14. L. Koprnický, 22. Matoušek. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 1:2, ČK: 26. Mrázek (V), 80 diváků. Višňová B: Kremina – Šolta (46. Machek), Pařík, T. Mazánek, Jos. Kepr ml. (80. Mládek) – Zach (86. Kocián), Mrázek, Labský (20. Paulů), Cýrus – Štrbák, Kopecký (60. Koudelka). Raspenava: Urban – Burgr, Mleziva, Resl, M. Pikous – Meneghel, Vancl, L. Koprnický, Michal Zeman – Martin Zeman, Matoušek.

Hejnice B – Gasservis Liberec 5:2 (2:1)

Lépe vstoupili do zápasu plynaři. Po „žlutém“ faulu domácích kopal ve 13. minutě přímý kop Smejkal a zavěsil – 0:1. Už
v 17. se ale hejnický Zrubec prosadil, když obstřelil hráče pravačkou a vyrovnal na 1:1. V dalším průběhu se střídaly šance na obou stranách, několikrát se vyznamenal zejména domácí brankář Chmelík a jednou ho zachránila tyč. Tři minuty před přestávkou Zrubec napálil míč z levé strany a byl z toho vedoucí gól Hejnic. Pak ještě do poločasu nedal Fetr ze tří metrů. I v druhé půli pokračovala hra nahoru – dolů, šancí bylo
v pohledném utkání opravdu hodně a mohlo to klidně skončit třeba 8:8. Ale efektivnější byli přece jen domácí. V 52. konečně dostal dobrou přihrávku Zoreník a zužitkoval ji ve třetí gól Hejnic. Hosté se nevzdávali, v 66. se octl na penaltové značce nehlídaný Louda a snížil na 3:2. Závěr však patřil Hejnicím. Nejprve ještě neproměnil další možnost Fetr, ale v 78. vsítil uklidňující gól na 4:2 Kobr mladší. V 87. pak střídající Leitner vyhrál hlavičkový souboj, brankář míč vyrazil a Zoreník doklepl na konečných 5:2.

Branky: 17. a 42. Zrubec, 52. a 87. Zoreník, 78. Kobr ml. – 13. Smejkal, 66. Louda. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 2:1, 50 diváků. Hejnice B: Chmelík – Čermák, Čivrný, Pecháček, Kobr st. – Zrubec, Kobr ml., Fetr (70. Leitner), Zoreník – Koutník, Hořčička. Gasservis Liberec: Tošner – Svinka (80. Guzik), Zelený, Bárta, Šolc – Lednický, Smejkal, Házi, Brückler – Louda, Švanda.

1. Pěnčín 6 5 0 1 27:13 15

2. Chrastava B 6 4 1 1 20:13 13

3. Hejnice B 6 4 1 1 18:12 13

4. Frýdlant B 6 4 0 2 11:9 12

5. Dětřichov 6 3 2 1 14:7 11

6. Nová Ves 6 3 1 2 17:14 10

7. Višňová B 6 3 0 3 14:11 9

8. Nové Město 6 3 0 3 16:15 9