„Dostal jsem odměnu ještě před utkáním,“ usmívá se Filip. Výsledek utkání byl 13:4 ve prospěch hostů z Dětřichova. Kromě Filipa skórovali Vízner, Kraus a Šíma. „Byl to docela hezký zápas. Hlavně dobře chytal náš brankář,“ chválí Balog spoluhráče Patrika Remsu. Kolektiv je to, čeho si kanonýr v Dětřichově cení nejvíc. „Ta je nepřetržitelná,“ říká o oddílové partě. Jediné, co ho dokáže otrávit jsou zbytečné emoce. „Nemám rád, když se někdo vzteká a moc to prožívá. Já si chci prostě hlavně dobře zahrát,“ popisuje Filip. 

close V nových kopačkách nastřílel Filip Balog šest gólů během zápasu. info Zdroj: Jiří Vízner zoom_in V nových kopačkách nastřílel Filip Balog šest gólů během zápasu.

Kromě spoluhráčů mu záleží také na trenérovi a na kvalitním hřišti. „Máme parádní trávník i zázemí je dobré. Teď nám zrovna předělávají kabiny,“ těší se Balog. Fotbal hraje od svých šesti let. Následoval svého otce a bratrance, oba bývalé hráče Dětřichova. Kategorii mladších přípravek může hrát Filip do třinácti let, tedy ještě rok. Kam půjde se bude rozhodovat teprve až to přijde. Ale ve fotbalu má velké plány. „Chtěl bych se fotbalem živit. Přál bych si hrát za Slovan Liberec,“ vypráví útočník.

Při dotazu na jiné koníčky bezradně krčí rameny. „Nebaví mě nic jiného než fotbal,“ přiznává. Každou volnou chvíli kope do balónu. Ve škole ho baví nejvíc samozřejmě tělocvik, ale na milost bere i angličtinu. Na hřišti jsou jeho nejsilnější stránkou nohy. „Nejlepší jsem asi v běhu. Jsem v týmu nejrychlejší útočník,“ říká Filip. Slabinou bývá občas hlava. „Moc mi nejdou trestňáky. Asi je to tím, že jsem nervózní a potom se netrefím,“ uvažuje střelec. Tréma mu ale nic nic neříká. „To vůbec nemám, zápasy jsou zábava,“ dodává Filip Balog.