Neuvěřitelnou proměnu zažily fotbalové Kunratice.

Na konci sezony 2013/14 si v posledním utkání zajistily předposlední místo v tabulce, aby v konečném účtování podzimu 2014 nechaly za sebou všechny účastníky nejnižší fotbalové soutěže III. třídy Sever.

„Základem všeho bylo navrácení se několika hráčů z dlouhodobého hostování. Přišli Aleš Bílek z Bulovky, Jan Lachman, Batelka a Mirek Stejskal z Frýdlantu. Přišli s tím, že si chtějí zahrát fotbal a skutečně hráli s chutí. Přitom se Lachman obával, že stihne jen tři zápasy, ale nakonec odehrál všechny. Tyto příchody, kromě Stejskala, který již u nás hostoval, nám ohromně pomohly, navíc jsme nemuseli hrát v desíti, jak tomu bylo na jaře. Najednou trenér Berky „Baggio" měl k dispozici 13 14 lidí a mohl dokonce i střídat," říká o základu veškerého úspěchu Milan Franc, předseda a kapitán v jedné osobě.

Právě střídání v některých případech Kunraticím vyšlo a touto celkem pro Kunratice nezvyklou věcí se získávaly body. „Baggio je u nás třetím rokem, ale loni se v deseti žádné zázraky čekat nedaly. Teď již má kam sáhnout a navíc se trénuje. I když je to v řadě případů problematické kvůli práci hráčů na směny. Ale chodilo se aspoň kopnout si do míče a zahrát bago. Daří se a začalo to bavit i naše mladé kluky, kteří mají snahu. Většinou jsou to místní, z nichž se někteří odstěhovali, někteří jsou navrátilci, co tady hrávali za žáky," informuje kapitán, který v soutěži čekal více od Horní Řasnice, která spadla z přeboru, i Pertoltic a Jokers.

„Myslel jsem si, že bude mezi námi šestibodový odstup v jejich prospěch. Dole se naopak plácají čtyři týmy, jinak je soutěž vyrovnaná. Jak jsem řekl, základ u nás je, že se scházíme na zápasy, kluci mají větší chuť a navíc po utkáních jdeme na pivo, kde zápasy hodnotíme. Samozřejmě před sezónou jsme po získání posil chtěli být do 5. místa a tak první místo je pro nás snové. Jak se říká, štěstí přeje připraveným a my ho měli. Zatím jsme měli štěstí, že se nám vyhýbala i zranění. Jsme rádi, že jsme se po několika špatných letech vrátili na výsluní. Budeme se pochopitelně na jaře snažit prvenství udržet a udržet i přízeň fanoušků, kteří nás podporují," shrnuje předseda Franc, kterému je líto, že se zatím nedaří v Kunraticích sestavit žákovský tým.

Podle předsedy základními kameny sestavy lídra soutěže jsou stoper Miroslav Stejskal a záložník Jan Lachman.