5. místo: Slovan Frýdlant. Do Chrastavy se vrátil po půlročním hostování Milan Trakal a do Hejnic na hostování odešel Vykoukal s Poncem. Trenérovi Jaroslavu Roušarovi naopak přišli Ladislav Kobr z Hejnic a Petr Netolický z Dětřichova.

„Tréninková morálka mužstva byla odvislá od školních a pracovních povinností hráčů, i když ne všichni v docházce měli čisté svědomí. Jelikož se ve Frýdlantě dobudovává umělý trávník, chyběla mužstvu kvalitní tréninková plocha, a tak se trénovalo povětšinou výběhy do okolí Frýdlantu. Hráči nejprve zklamali až 6. místem na tradičním halovém turnaji ve Frýdlantě, pak si překvapivě smlsli na divizních Semilech (3:0), přišlo vystřízlivění v Hrádku (1:6) a po velice kvalitním soustředění v hotelu Montanie u soušské přehrady předvedli asi nejlepší výkon přípravy v Desné proti Velkým Hamrům (3:0)," hlásí sekretář Martin Budzel. Poslední přípravný zápas, který se měl odehrát v polských Markocicích, se pro nepříznivé počasí neodehrál. Zítra Slovan zajíždí na umělku velmi silné Mimoně, kde výkon a výsledek naznačí, jaké ambice bude mít.

8. Autobrzdy Hejnice. Na trenérském postu Miroslava Malinského nahradil Luboš Stýbal, který s týmem absolvoval celou zimní přípravu. V rámci hráčského kádru odešli na hostování Ladislav Kobr ml. (Frýdlant), Jakub Kouba (Nová Ves) a David Smola (Vratislavice). Kádr doplnili hostující Lukáš Vykoukal, Dominik Ponc, Matěj Šorejs a Luboš Stýbal, který bude muset občas zaskočit i na hřišti. Po vleklém zranění by se mohli vrátit Jiří Kobr a Michal Sojka.„Nemáme žádné vysoké ambice. Vzhledem k problémům s hráčským kádrem, které jsou rok od roku horší, budeme považovat za úspěch udržet se zhruba na stejné příčce," sdělil vedoucí družstva Jiří Leitner.

10. Sokol Tesla Stráž n. N. Trenérská dvojice Radek Pošmourný a Petr Haunold zůstává. Definitivně odešel na přestup do Rozstání Smrž, ze Slovanu přišel Drašner. Na hostování jsou Podolský, T. Oberreiter, Tóth ze Slovanu Liberec, Matěcha a Michalík z VTJ Rapid, Páral z Roudnice. V jednání je Hošic z Ruprechtic a Vondrášek z Vesce. Zimní příprava: Všehonory 3:6, Doubí 5:0, Vratislavice 4:3, Chrastava 7:6, Rynoltice 4:3, Nová Ves 4:4, VTJ Rapid B 2:2. „Na jaře se chceme bezpečně pohybovat mimo pásmo sestupu," potvrdil předseda Stráže Jan Piňko.

13. FK Krásná Studánka. Hostování ukončil Javůrek (odchod do Doubí), Toman odešel na hostování do Hlavice. Přišel na hostování brankář Linke ze Slovanu Liberec, dále prodloužil hostování Opočenský z České Lípy a Petr Kahl st. z Doubí. Trenér Miroslav Kocour moc s přípravou spokojen nebyl. „Přípravné zápasy výsledkově nic moc, až poslední zápas v poháru proti Velkým Hamrům byl dobrý, takovým způsobem by jsme se chtěli prezentovat v jarní části soutěže. Cílem je co nejrychlejší záchrana v soutěži," uvedl sekretář Lukáš Palán.

14. S. K. Raspenava. Nováček, který přezimoval na posledním místě vyměnil trenéra a přišel Ervin „Pišta" Pfohl. Z kádru odešli Kyncl zpět do Habartic a Šorejs do Hejnic. V přípravě Raspenava odehrála dva halové turnaje a přípravné zápasy s polskými Markocicemi a Doksy B. „Nadále přetrvává dlouhodobá marodka hráčů, kteří nehráli už celou podzimní část. Chceme důstojně dohrát soutěž, i když s nedostatkem hráčů to bude těžké a poté se pořádně připravit opět na I. B třídu. Mladší hráči přestávají mít zájem o fotbal, nemají fotbalové srdce. Jinak si to vysvětlit neumím," uvedl prezident Milan Kyncl. V Raspenavě se poslední roky nevěnovali mládeži, proto je cílem od nové sezony ustavit žáky.