Jablonec B již v páteční předehrávce podlehl v Českém Dubu rezervě Mladé Boleslavi 0:2. Hlavice v sobotu nešťastně gólem z penalty minutu před koncem prohrála na hřišti Letohradu, který byl do té doby poslední. Na 18. místo v tabulce tím pádem kleslo béčko libereckého Slovanu, které pokračovalo v jarní mizérii i v utkání v Náchodě.

Podrobnosti k sobotním zápasům:

OEZ Letohrad - SK Hlavice 2:1 (1:0)

Komentář trenéra Hlavice Zbyňka Houšky: „První poločas byl vcelku vyrovnaný, ale bohužel jsme brzy inkasovali. Po zaváhání brankáře i středopolaře Vinciga se dostal k míči Hundák a hlavičkou skóroval. Potom už měl Letohrad jen jednu vážnější šanci. V druhém poločase se hrálo na jednu bránu, a to na tu letohradskou. Spálili jsme čtyři vyložené příležitosti. Jen Charles Rangel měl tři, které nedat bylo uměním, nastřelil dvakrát tyč. V 60. minutě jsme zaslouženě vyrovnali, když Zeman zatáhl míč po křídle, předložil na velké vápno Martínkovi a ten placírkou na zadní tyč nedal domácímu gólmanovi šanci. Přesto jsme odjeli bez bodu, protože minutu před koncem dal Letohrad gól z penalty. K tomu zákroku, za který byla penalta nařízena, se nechci moc vyjadřovat. Prostě jejich hráč se tam skácel ve vápně a domácí vyhráli.“

Branky: 7. Hundák, 89. Vaniš z pen. - 60. Martínek. Rozhodčí: Damková. ŽK: Mizera (Hlavice). Diváci: 440. Hlavice: Kulič - Flachbart, Charuza, Pszyk, Nesvadba - Vincig, Koblížek, Martínek, Filipe Vinciano (71. Mizera) - Němec (50. Zeman), Charles Rangel.

FK Náchod/Deštné – Slovan Liberec B 3:0 (3:0)

Komentář trenéra Slovanu Liberec B Petra Myslivce: „Náchod nás dostal pod tlak standardními situacemi, my jsme si je naopak vytvořit nedokázali. První gól jsme dostali po smůle brankáře Uvarenka, který chtěl balón vyboxovat, ale trefil to jen do břevna a míč spadl do brány. Hned chvíli poté po centru ze strany Pavlásek jen hlavou tečoval, míč se dostal k domácímu volnému hráči a inkasovali jsme podruhé. Špatnou dvacetiminutovku jsme završili chybnou rozehrávkou a po rychlé akci domácích jsme dostali třetí gól. Snažili jsme se pak skóre zkorigovat, šance měli dvakrát Robin Dejmek, jednou Dostálek, ale nedali jsme nic. Naše situace je hodně kritická, musíme uspět ve středu v Hlavici.“

Branky: 14. Vodehnal, 18. Nejman, 32. Semerák. Rozhodčí: Berka. ŽK: Zieris – L. Novotný, Jarkovský. Diváci: 400. Liberec B: Uvarenko - L. Novotný, Kelič, Jarkovský, Pavlásek - Kesner, Štícha (75. Vít), Rehák, Dostálek (46. Zeman) - Robin Dejmek (60. Jakubek), Martan.

ČFL pokračuje ve středu 22. 4. vloženým 33. kolem. Hlavice v něm od 17 hodin hostí Liberec B, jablonecké béčko hraje v Sezimově Ústí.