Krajský přeborník a nováček fotbalové divize Jiskra Mšeno postupuje do 1. kola Ondrášovka Cupu (Poháru FAČR). Rozhodlo o tom včerejší vítězství mšenského týmu v předkole nad vítězem krajského poháru, mužstvem VTJ Rapid Liberec. Hrálo se na umělé trávě v Doubí, Mšeno vyhrálo 3:1 a v nadcházejícím prvním kole se střetne v sobotu 30. července od 17 hodin na svém hřišti v Jablonci nad Nisou-Břízkách s třetiligovou Hlavicí.

První poločas přinesl sice převážně nezáživnou hru od vápna k vápnu, ale některé situace byly dramatické. Už v 5. minutě domácí Hegr netrefil mšenskou branku z malého vápna, ve 21. tentýž hráč přehodil brankáře Lukáše Macháčka, obránce hostů vykopl z brankové čáry.

Skóre otevřel po půlhodině hry po sérii mšenských narážeček Brož - 0:1.

Po přestávce přidal rychle druhý gól hostů Moravec, ale za tři minuty Soukeník snížil na 1:2. V dalším průběhu ale začal zkušenější favorit s posilami Peškarem, Krejčíkem (oba z Jablonce) a Regenermelem (Český Dub) vojáky přehrávat. V 70. ještě domácí gólman Hanzlík zachránil v jasné šanci, o dvě minuty později však kapituloval po střele Peškara a Mšeno od té doby opět vedlo o dva góly. Další kontaktní gól již Liberečtí nedali, i když ještě deset minut před koncem neproměnil Soukeník po slibné samostatné akci.

„Na soupeři byla vidět sehranost a vyhranost, přece jen už měl za sebou tři přípravné zápasy, zatímco my zatím jen dva tréninky,“ podotkl sportovní ředitel VTJ Rapid Liberec Josef Šoun. „Mšeno bylo zkušenější a vyhrálo zaslouženě.“

Mšenský sportovní ředitel Michal Klacek mínil: „Byli jsme o chlup lepší, s výsledkem jsme spokojeni, ovšem s hrou ještě úplně ne. Bylo tam dost nepřesných přihrávek a chyb v kombinaci. Domácí předvedli snaživý výkon, bojovali a myslím, že v krajském přeboru budou patřit k těm lepším týmům.“

Branky: 50. Soukeník - 30. Brož, 47. Moravec, 72. Peškar. Rozhodčí: Vít z Hradce Králové. ŽK: 2:2. Diváků: 178.

VTJ Rapid: Hanzlík - Rašín, L. Halama, P. Halama, Poživil - Řeháček (78. Krejčí), Landyš, Hybner (78. Houdek), Soukeník - Hegr, Dospěl. Trenér: Rachlický.

Mšeno: Macháček - Selinger, Váňa, Regenermel, Bém - Moravec (84. Petrtýl), Brož, Peškar, Vanc - Krejčík, Čech (54. Daniel). Trenér: Tymich.