Sedmihorky - Višňová 1:1 (1:1)

Hosté vstoupili do soutěže bez čtyř hráčů základní sestavy. A hned v samém začátku po centru a dorážce inkasovali. V 17. minutě Veselý chytil gólovku exligovému Weberovi, ve 21. se Cýrus prezentoval první střelou Višňovských. Hosté se rozkoukali a začali bojovat. Po chvíli se dostával do zakončení Štrbák, ale selhal.

Ve 27. poslal Zach z vlastní půle centr do vápna, kde k překvapení všech skončil míč v síti oslněného gólmana. Domácí ohrozili dvakrát Veselého, který však byl vždy na místě. Po přestávce hostující Miroslav Jakl zakončil brejk těsně vedle, vzápětí domácí rána přistála na břevně. V 53. měli domácí výhodu pokutového kopu, který stále ještě nemohou strávit, stejně tak výkon sudího.

Spravedlnost asi ještě existuje, protože domácí Vávra namířil penaltu do tyče. Jenže za pár minut byla již Višňová v deseti, když byl dost podivně vyloučen její Cýrus. Bojující hosté přečkali trestný kop Webera, aby v rozmezí dvou minut mohl rozhodnout o bodech jejich Martin Jakl. Ten se po brejku dvakrát dostal před brankáře. Poprvé mu stihl dobíhající bek skluzem míč urazit, podruhé Martin zakončil do gólmana. Škoda…

Branky: 1. Pavlíček - 27. Zach. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 1:3, ČK: 60. Cýrus (V). Diváků: 60. Višňová: Veselý - Branda, Soukup, Mir. Jakl, Zach (55. Labský) - Cýrus, Dobrovodský, Šmidrkal, Štrbák (66. Martin Jakl) - Žežulka, Mazánek.

Železný Brod - Hejnice 4:2 (2:0)

Ve vyrovnaném utkání byla půl hodina bez šancí. Ale ve 31. minutě zachybovala obrana hostů a Šimek otevřel brankový účet. Ve 35. vystrčili růžky hosté, jenže Smola byl sice sám před bránou, ale vytlačen do úhlu zakončil mimo. Na druhé straně Dostál vyrazil prudkou střelu zblízka.

Těsně před poločasem se ve vápně odehrál souboj gólmana s domácím útočníkem, po kterém byl brankář vyloučen a navíc se kopala penalta. Z ní domácí zvýšili. Po změně stran i v deseti dokázaly Hejnice být aktivní a lepší.

V 58. se výstavně trefil z trestného kopu Kouba a vypadalo to vše nadějně. Jenže šanci hostů na úspěch sfoukl po další chybě obrany Hadač na 3:1. A prakticky bylo po fotbale, protože oslabeným hostům docházely síly. Domácí zvýšili na 4:1, aby kosmeticky upravil vysokou porážku Zeman.

Branky: 31. a 45. z pen. Šimek, 65. Hadač, 76. Šilhán - 58. Kouba, 87. Zeman. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 2:4, ČK: 45. Dostál (H). Diváků: 120. Hejnice: Dostál (45. Jirák) - Leitner (46. Severýn) - J. Kobr, Tučani (35. Novotný), Holub - Zeman, Malinský, Šulc, L. Kobr - Smola, Kouba.

VTJ Rapid Liberec - Mšeno 0:4 (0:2)

Vojáci, unavení po zásazích na povodních, utrpěli na úvod pěkný nářez. Porazili se ale prakticky sami po hrubých chybách zadních řad. Úvodní čtvrthodina byla opatrná, pak ale v rozmezí dvou minut využil dvakrát nedůslednost obrany Pokorný. Hosté se po dvougólovém vedení uklidnili, hráli v pohodě a měli i další šance.

Hanzlík ale několikrát zachránil, zejména při zakončování O. Lietavy a Brože. Domácí mohli korigovat po dvou akcích Barbořáka po pravé straně, J. Stárek však napálil Braniše a další akci odvracela obrana na roh. Vojáci do druhé půlky lehce přeskupili obranu, ale ta znovu zaspala v 64. Hosté vybojovali zdánlivě ztracený míč u rohového praporku a po centru do vápna osamocený Houžvička zvýšil na 3:0.

Mšeno mělo i nadále více ze hry a své šance ještě neproměnili bratři Lietavové ani střídající Čech. Domácí na nějaký zvrat utkání neměli a jejich debakl dokonal chvilku před koncem pěknou střelou z hranice pokutového území Brož.

Branky: 14. a 16. Pokorný, 64. Houžvička, 86. Brož. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 2:1. Diváků: 80. VTJ Rapid: Hanzlík - Stárek L., Stárek J., (80. Filinger), Halama L., Landyš (46. Valentin) - Barbořák, Hartman, Halama P., Soukeník - Hegr (53. Jerie), Novák.

Hrádek - Nový Bor 1:0 (0:0)

Svou letošní premiéru hrádečtí fotbalisté museli absolvovat na umělém trávníku, neboť hlavní hrací plocha se ještě vypořádává s následky záplav. Menším rozměrům hřiště odpovídal i průběh utkání, které bylo z obou stran bojovné, s častými osobními střety, ovšem bez výraznějšího střeleckého prosazení.

Domácí se nemínili smířit s remízou a v závěru zápasu postupně přebírali iniciativu a stále více se tlačili k novoborské bráně. Dokonce i trenér Libor Janáček se vydal dirigovat své svěřence přímo ze hřiště. Jako výborný tah se ukázalo poslední střídání, kdy byl v 83. minutě vyslán do boje mladičký Petružálek, který se po překrásné nahrávce od Hynka ze středu hřiště dostal po levé straně do šance a s překvapivým klidem prostřelil brankáře hostí. Poslední minuty už se hrádeckým podařilo uchránit jednobrankové vedení a získat tak první body.

Branka: 87. Petružálek. Rozhodčí: Pařík, ŽK: 4:1. Diváků: 90. Hrádek: Štálík M. - Holeček, Vinš, Štálík P. (83. Petružálek), Kraus - Brožík (66. Procházka) - Černohorský, Hynek, Skrbek (75. Janáček) - Pražák, Kozák.