Michal Nevyhoštěný zatížil konto soupeře v hokejovém utkání za Jablonec neuvěřitelnými sedmi góly. Teprve druhá porážka přibyla na kontě lídra tabulky II. ligy Západ. Hokejisté Řisut si pro ni zajeli do Jablonce. V přestřelce Vlků s Buldoky měli silnější čelistí domácí, vyhráli 9:6. Řisuty se staly u Nisy obětí kousku, jenž nemá v ligové soutěži zřejmě obdoby. Vůdce domácí smečky Nevyhoštěný s číslem 27 jim totiž nastřílel nevídaných sedm branek. Čtyřiadvacetiletý útočník takovou brankovou porci ještě nikomu nenadělil.

Útočník jabloneckých Vlků, kde hostuje z Bílých Tygrů Liberec mezi dospělými zatím nevstřelil tolik branek v jediném zápase. A to má za sebou hostování ve Vrchlabí, Jablonci a Benátkách.

Michal prošel mládežnickými kategoriemi Bílých Tygrů Liberec, dokonce reprezentoval za ČR 19 a ČR 20. V roce 2006 skončil v juniorech, ale protože byl v extraligovém áčku přetlak, šel na hostování mezi jablonecké Vlky. Pak následovalo ambiciózní Vrchlabí, znovu Jablonec, Benátky i Česká Lípa.

Jablonec je pravidelný účastník play-off 2. ligy, a cíle pro tuto sezonu jsou hrát klidný střed tabulky, přece jen finanční možnosti nejsou takové, aby se pomýšlelo na postup do 1. ligy.

Je to určitě málo a do budoucna bych to chtěl určitě napravit, ambice jsou vyšší.

Ve čtyřiadvaceti máte zkušennosti „pouze“ s I. ligou ve Vrchlabí a Benátkách. Není to na absolventa mládeže Bílých Tygrů málo?

Loňská sezona pro mne nebyla vůbec úspěšná, vůbec se mi nepovedla. V Liberci je obrovská konkurence, ať už to je v extraligovém áčku, ale i v Benátkách nad Jizerou, kde jsou výborní hráči.

Zřejmě je v Liberci v útoku přeplněno. Neozval se nějaký extraligový tým?

Žádný extraligový tým se mi zatím neozval, ale jestli by nějaká nabídka přišla, udělám maximum pro úspěch.

Cítíte se na extraligu, i když je to asi těžké prorazit.

Je těžké říci najednou jestli se cítím na extraligu. Musí to mít postupné kroky. Aktuálně jsem ve druhé lize, pak je první a pak až teprve extraliga. Takže si stavím postupné cíle. Cítím se ale výborně. Měl jsem před sezonou nabídky ze zahraničí a něco z 1. ligy, ale buď to bylo hodně vzdálené nebo to nesplňovalo moje požadavky.

Co Vlci? Je tam celá řada libereckých hráčů, ale jen druhá liga. Nevadí vám hrát až třetí soutěž?

Mám před sebou ještě rok studia na vysoké škole, rozhodl jsem se proto udělat ústupek a obětovat ho studiu. Jsem proto vděčný panu Cinibulkovi (šéf Jablonce), že jsme se dohodli na podmínkách a já můžu hrát za Jablonec.

Teď jste vstřelil sedm gólů. To je paráda a nestává se to často.

Hraji levé křídlo, které má spíše defenzivnější úkoly. Paradoxně jsem nebyl nikdy bůhvíjaký střelec, většinou jsem měl více asistencí než gólů. Ale letošní sezónu mi to tam začalo padat od začátku, což je pro každého hráče důležité. Dostanete se do takové pohody a více si dovolíte.

Dal jste vůbec někdy tolik branek?

Matně si vzpomínám, jestli jsem dal vůbec někdy tolik branek. To bylo možná asi ještě v přípravce na malé branky.

Cítíte v této sezoně, že byste mohl mít střeleckou fazonu? Dal jste si osobní cíl?

Cítím se opravdu výborně a doufám, že jsem otevřel bednu se střelným prachem. Můj osobní cíl je samozřejmě co nejvíce pomoci mužstvu a hrát, ať už to bude v Česku nebo v zahraničí na profesionální úrovni. Budu na sobě stále více pracovat, nesmím polevit. Vím, že jsem si nastavil laťku hodně vysoko, ale budu se v těchto výkonech snažit pokračovat i nadále.

Myslíte si, že vám obránci budou po těchto hodech věnovat větší pozornost?

Jestli si na mě obránci budou dávat nějakým způsobem speciálně větší pozor to nevím, každopádně budu rád když tomu tak nebude.