Úkol zněl jasně: zničit rivala a dostat se před něj. Fotbalisté Liberce měli dobře našlápnuto. V utkání 28. kola mířili za splněním mise, jenže ve čtvrté minutě nastavení přišel vyrovnávací gól Jablonce. Prestižní podještědské derby skončilo 1:1. Liberec tak nedokázal soupeři oplatit podzimní porážku a zůstal dva body za svým úhlavním nepřítelem.

Pro severočeské kluby zápas jara otevřel ve 47. minutě záložník Slovanu Breite, který levačkou propálil gólmana Hrubého. Ten se vzápětí vyznamenal proti střele Baroše. Domácí kontrolovali hru. Až do čtvrté minuty nastavení. Souček nešťastně odvrátil míč k hostujícímu Mehanovičovi, ten si ho ztlumil na prsou a nechytatelnou ranou vyrovnal. Sudí pak zápas ukončil. Liberečtí domácí ligovou neporazitelnost natáhli na jedenáct zápasů, Jablonec venku nezvítězil poosmé za sebou.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 47. Breite - 90.+4 Mehanovič. Rozhodčí: Orel - Myška, Melichar. ŽK: Souček, Dúbravka - Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanovič. Diváci: 5400.
Liberec: Dúbravka - Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr - Souček - Ekpai, Breite, Bosančič (90.+1 Obročník), Vůch (85. Voltr) - Baroš (89. Coufal). Trenér: Trpišovský.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený - V. Kubista - Diviš (84. Kysela), Trávník, Masopust (62. Mehanovič) - Doležal, Mihálik (73. Považanec). Trenér: Klucký.