Filozofie třetiligového fotbalového klubu SK Hlavice zůstává i po letním nástupu nového sportovního manažera Karla Kadaněho podobná jako za jeho předchůdce. Tedy nacházet talentované hráče, dávat jim šanci a pokusit se posunout je do profesionálních soutěží.

Naposledy se to podařilo se středopolařem Egonem Vůchem, který je dnes již neměnným článkem kádru prvoligových Teplic.

V nadcházejícím zimním přestupním termínu lze opět očekávat odliv některých fotbalistů z podještědské vísky směrem nahoru. Patří mezi ně i 23letý brankář MARTIN ŠTĚPANOVSKÝ, pocházející z jihu Moravy, který přišel do Hlavice z Brna.

Na svůj věk už má za sebou slušnou porcí různých štací. „Je to pravda, po začátcích doma a potom po dorostu v Jihlavě a dorostu v Jablonci jsem se v Baumitu nedostal do ligové sestavy a vrátil jsem se do Jihlavy. Tam to zpočátku nevypadalo špatně, ale po neshodách s trenérem jsem přijal nabídku tehdy prvoligového Brna,“ popisuje znojemský rodák.

„Bohužel hned po příchodu do Brna jsem si utrhl stehenní sval, což znamenalo půl roku bez fotbalu.“

Po vyléčení se gólman dohodl, že bude lepší začít po zranění v nižší v soutěži a nabídka Hlavice mu přišla velmi vhod.

„Angažmá v Hlavici je pro mě velice užitečné. V této době musím hlavně chytat, být na očích, a v tomto je hlavický klub ideální,“ pochvaluje si Štěpanovský svou volbu.

Po dobu svého působení v Hlavici se stal respektovanou oporou týmu, jeho přednostmi jsou zejména reflex a hra na brankové čáře.

Kromě toho si pochvaluje partu i trenéra Dočkala: „V mančaftu jsme si ohromně sedli, je tu výborná parta. A pokud jde o trenéra, tomu musím poděkovat za důvěru, udělal mi tu pozici, a zároveň ho musím obdivovat za práci, kterou ve svém věku odvádí. Je to nesmírně zkušený trenér a prošel toho hodně, má nám opravdu co předat.“

Co se týče vyhlídek Hlavice v letošním ročníku ČFL, Štěpanovský míní: „Škoda, že jsme neuhráli v minulém kole bod na hřišti favorizovaných Pardubic. Měli jsme na to, bohužel vše zhatila nesmyslně odpískaná penalta v závěru. Teď nás v sobotu čeká doma zápas s Královým Dvorem, který je pro nás do jisté míry klíčový v otázce, jestli se udržíme v té skupině, která bojuje o přední příčky.“

Na otázku případného zimního přestupu odpovídá hlavický gólman zatím vyhýbavě: „O něčem se sice mluví, ale zatím nechci být konkrétní…“