„Protože jsem měl zkušenosti z pravé nohy, raději jsem podstoupil tento zákrok,“ potvrdil Marcel. Mimo provoz byl ale necelý týden, pak začal opět s trénováním. „Neměl jsem sice přípravu s týmem, ale individuální zejména v posilovně. Nebyly zpočátku sice s balonem, ale trénoval jsem, prostě jsem dělal to, co mi koleno dovolilo. Ke konci jsem již běhal normálně a zapojil do toho i míč. Takový postupný průběh,“ popsal záložník.

Ten má v těchto chvílích za sebou již dva týdny přípravy s ligovým áčkem, když předtím nebyl na Kypru. „Je to v pořádku. Kdybych nebyl stoprocentně fit, tak bych netrénoval. O mém nasazení pochopitelně rozhodne trenér. Já jsem připraven,“ podotkl Gecov.

Podle všeho zřejmě dostane důvěru, když má Vácha stopku za žluté karty. „Asi to z toho vyplývá. Ale třeba bych hrál, i když by Vácha mohl. A třeba hrát vůbec nebudu. To neumím říct,“ nechtěl tvrdit.

V čem reprezentant do 21 let viděl příčinu neúspěchu Libereckých v derby? „Nejvíc zápas ovlivnilo to, že jsme dostali gól hned v 1. minutě. To pak každopádně ovlivní obraz hry. My jsme branku dát nedokázali. Musíme se příště z chyb poučit a vyvarovat se jich,“ přiznal.

Gecov se pochopitelně těší na sobotní zápas se Slavii, kde hrával od svých pěti let. „Ale Slávista nejsem,“ tvrdil. „Ze slávistického C dorostu jsem šel na přípravu do ligového áčka, kde jsem neuspěl a rok a půl jsem odehrál za juniorku a pak šel na Kladno a odtud do Liberce,“ popsal cestu do Slovanu. Motivaci, aby se proti svému bývalému klubu předvedl, tedy má. Uvidí se v sobotu od 15 hodin U Nisy, jestli důvěru trenéra Rady dostane.