Trenér Jindřich Trpišovský je rád za italskou Fiorentinu a řecký PAOK Soluň, naopak radost mu neudělal ázerbájdžánský Karabach, s nímž měla ve 3. předkole Ligy mistrů velkou práci Plzeň.

VILLAREAL A STEAUU NECHTĚLI

„Když byla ve hře skupina A, kde byl Manchester, hodně jsme fandili. Naopak jsme rádi, že jsme se vyhnuli skupině, kde byl Villareal se Steauou Bukurešť. Ty jsme nechtěli," řekl Trpišovský pro klubové internetové stránky.

„Ve chvíli, kdy byly vylosovány v naší skupině jen Fiorentina a PAOK, byli jsme hodně spokojeni. Jde o týmy, které by nám mohly vyhovovat, navíc jde o zajímavé destinace. Bohužel nám to trošku zkazil Karabach," dodal Trpišovský.

Také hráče mrzelo, že nedostali skupinu, v níž se nabízely Manchester United a Fenerbahce Istanbul. „Všichni jsme chtěli Manchester, škoda, že to nevyšlo. Tím spíš nás to mrzí vzhledem k tomu, jak se jejich skupina vyvíjela, jsou tam super mančafty," poznamenal záložník Egon Vůch.

COUFAL BY MĚNIL SE SPARTOU

„Já úplně nadšený z losu nejsem, zase se nám nesplnil sen podívat se někam na ostrovy. Fiorentina je velmi zajímavý soupeř, ale upřímně, klidně bych si vyměnil skupinu se Spartou," řekl obránce Vladimír Coufal k letenským soupeřům Interu Milán, Southamptonu a Hapoelu Beer Ševa.

Ázerbájdžánský šampion Karabach v kvalifikaci Ligy mistrů pořádně potrápil Plzeň, s níž vypadl po remízách 0:0 venku a 1:1 doma gólem Michaela Krmenčíka pět minut před koncem.

„Viděli jsme, jak hráli s Plzní. Skvělí fotbalisté, byla to radost se na ně dívat. Když si vzpomenu, jak chvílemi herně točili Plzeň, jsem zvědavý, jak to bude vypadat s námi," poznamenal Vůch, bývalý plzeňský záložník.

NEPOPULÁRNÍ ÁZERBAJDŽÁN

„Do Ázerbájdžánu jsme úplně nechtěli, ať už kvůli cestování nebo i vzhledem k jejich kvalitě, o níž se přesvědčila Plzeň. Na to, že jsou ze čtvrtého koše, je to těžký tým a nepopulární destinace," podotkl Trpišovský, který s Libercem postoupil do skupiny ve druhé sezoně po sobě.

Na souboj s pátým týmem italské ligy z Florencie se naopak hodně těší. „Jde o tým z krásného města s obrovskou tradicí. Hráli tam skvělí hráči, navíc tam panuje skvělá atmosféra," těšil se kouč.

Z postupového pohledu jde podle něj o skupinu, v níž má Liberec šanci. „Ze sportovního hlediska to bude hodně vyrovnaná skupina, která by mohla být hratelná. Z tohoto pohledu jsem spokojen. Celkově bych to nazval takovou střední spokojeností."