„Je to zajímavé, ale já jsem odmala nefandil ani Spartě, ani Slavii. Stěnu jsem měl polepenou obrázky Slovanu, kde byla i šála od Romana Jůna, který hrál jak za Hradec Králové, tak i za Slovan Liberec. Proto jsem dal přednost Liberci,“ vysvětlil Malinský.

ZÁJEM UŽ PŘED ROKEM

Severočeši měli pětadvacetiletého záložníka v hledáčku už před rokem. „O Tomáše se zajímáme delší dobu a já jsem rád, že dal přednost naší nabídce. Věříme, že bude pasovat do našeho fotbalu, a že se v našem prostředí dokáže ještě zlepšit, přidá na efektivitě a stane se důležitou součástí našeho týmu,“ řekl sportovní ředitel Jan Nezmar na webu Slovanu.
„Je to jeden z hráčů, o které jsme se zajímali už před rokem. Jsem rád, že to tentokrát vyšlo. Patří mezi tři nejrychlejší hráče v naší lize. Rozhodně zvýší konkurenci v týmu u krajních hráčů,“ doplnil trenér Jindřich Trpišovský.

ŠEST SEZON V HRADCI

Malinovský mění dres po šesti sezonách strávených v Hradci Králové, za který v lize odehrál 71 zápasů a vstřelil 5 branek. „Malina projevil zájem změnit dres již před rokem. Nyní v létě přišla nabídka, kterou on i klub akceptoval. My mu za jeho služby, které odvedl pro hradecký fotbal, děkujeme a přejeme mu v novém působišti jen to nej,“ uvedl sportovní manažer hradeckého klubu Pavel Krmaš.

ZE SPARTY PŘIŠEL PULKRAB

Slovan také získal na roční hostování útočníka Matěje Pulkraba ze Sparty. Dvacetiletý Pulkrab už v severočeském celku hostoval v jarní části sezony 2015/2016. V dresu Liberce si dokonce poprvé zahrál v nejvyšší soutěži a v sedmi zápasech dal čtyři branky. Dalších 14 utkání poté přidal už ve Spartě, za kterou skóroval čtyřikrát. V minulé sezoně se jednou trefil také v Evropské lize.