Řada účastníků derby starých gard fotbalových týmů Liberce a Jablonce má již zakulacené postavy, přesto žádný z nich nezapomněl na grify a finesy, které se naučil za dlouhá léta na fotbalových hřištích.

Na umělé trávě stadionu Slovanu U Nisy se uskutečnil fotbalový mač chlapců nad 35 let ze sousedících fotbalových bašt severu. A byl to také souboj dvou obávaných kanonýrů Josefa Obajdina a Tomáše Michálka. Nakonec v tomto miniduelu vyhrál liberecký Obajdin, jenže to byl také jediný úspěch Slovanu.

Libereckým patřila hra, v níž Jablonecké přehrávali. Ale bylo to jen po vápno, protože střelba totálně chyběla. A tak to byl soupeř z Jablonce, který zahrozil jako první v 16. minutě Lupou. Hned nato vyděsil Paštu v brance Šimčík a po něm následovala utěšená rána Lupy z dobrých dvaceti metrů, která skončila v síti. Na druhé straně v dobré pozici hlavičkou hrubě vedle Myslivec. Herně lepší Liberec neměl koncovku, takže byl Braniš většinu času bez práce. Naopak Jablonec dokázal kolem 30. minuty vyšachovat obranu, ale Pašta byl na místě. První střela modrého Liberce mezi tyče byla až ve 32. minutě z kopačky Pokorného. Jablonecký Lupa pak vyslal dělovku těsně nad.

Po změně stran se oboustranně více útočilo, hra byla na slušné úrovni, v níž nechyběly ani skluzy. Šest minut po půli rozjel Liberec akci středem hřiště a vysunutý Obajdin z hranice vápna po krátkém sprintu překonal Braniše na 1:1. Jenže místo dalšího libereckého ataku hned po minutě nastřelil aktivní Lupa tyč. Kvalitní mezihra se promítala i do šancí. Tu libereckou nevyužil Trojan a po závaru nedokázal ve vápně překonat jabloneckého gólmana jak Hauer, tak i Janošík. V době, kdy Slovan tlačil a gól byl na spadnutí, předvedl Jablonec akci, na jejímž konci byl opět David Lupa a chladnokrevně šanci využil.

Oba kolektivy pak předvedly splašenou hru, kdy se útoky střídaly v rychlém tempu a dost borců přestalo stíhat. Sedm minut před koncem měl Heřman Kubín dvě šance, ale Pašta vystavil stopku. Liberečtí Klíma a Richter hlavou zklamali, ale je třeba podotknout, že se bylo stále na co koukat. Liberecký Šubrt si pak ještě připomněl staré časy, kdy byl často odměňován kartami. Za kritiku mu sudí Blaschke dal vybrat ze dvou karet, ale nakonec viděl jen tu žlutou.

Branky: 41. Obajdin 17. a 60. Lupa. Rozhodčí: J. Blaschke, ŽK: 1:0. Liberec: Pašta - Myslivec, Pokorný, Keltner, Šisler -Nosek, Nevyhoštěný, Trojan, Hauer - Obajdin, Janošík. Střídali: Košek, Šubrt, Klíma, Richter, Kleibl, Babíček. Trenér a pokladník: Petr Miškovský. Jablonec: Braniš - Vít, Nejedlo, Král, Šimčík - Michálek, Lupa, Křelina, Kubín - Pačes, Šoun. Střídali: Machalický, Stolín. Hrající trenér: Miroslav Pačes.