Nakonec Mšeno, které šlo dobrovolně z divize, přihlásilo A a B týmy, takže se nedostalo na Ruprechtice, jenž se již radovaly z postupu z I. B třídy. Ale z Liberecka přece jen radost mají Rynoltice, které se dostaly do I. A třídy mimo pořadí ze 2. místa, a také druhý z okresního přeboru Bílý Kostel do I. B třídy. Ze Semilska do I. B třídy nešel nikdo, protože první čtyři celky to odmítly a brát z nižších pater by bylo kvalitativně děsné.

Z přeboru do divize směřují vítěz Jablonec nad Jizerou, třetí Železný Brod a až šestá VTJ Rapid Liberec.

Před losováním byli vyhlášeni ti nejlepší ze všech soutěží i kategorií.

Pořadí v soutěžích dospělých krajský přebor: 1. Jablonec n. J., 2. Doksy, 3. Železný Brod. I. A třída: 1. Bozkov, 2. Mimoň, 3. Mírová. I. B Východ: 1. Mšeno B, 2. Držkov, 3. Ruprechtice. I. B třída Západ: 1. Chrastava, 2. Rynoltice, 3. Doksy B.

V mládeži exceloval Pěnčín-Turnov B, který pobral tři krajské tituly.

Krajský přebor dorostu: 1. Pěnčín-Turnov, 2. Sedmihorky, 3. Nový Bor. I. A třída dorostu Západ: 1. Stráž p. R., 2. Ruprechtice, 3. VTJ Rapid Liberec B. I. B třída Východ: 1. Jilemnice, 2. Lomnice, 3. Mírová. Krajský přebor starších žáků: 1. Pěnčín-Turnov, 2. Semily, 3. Česká Lípa. Krajský přebor mladších žáků: 1. Pěnčín-Turnov, 2. Nový Bor, 3. VTJ Rapid Liberec. I. A třída mladších žáků: 1. Nový Bor, 2. Česká Lípa B, 3. VTJ Rapid Liberec B.

Manažer LKFS Jan König přislíbil do začátku soutěží dorovnání financí směrem k oddílům, když tyto inkasovaly zatím polovinu ze slíbené částky (krajský přebor 50 tisíc, I. A třída 30 a I. B třída 20 tisíc). Od příští sezony budou ale tyto finance vázány na dopravu a rozhodčí. Takže peníze již nebudou volné.

„Podzimní část ročníku sice proběhla standardně, ale ohromné problémy byly na jaře. Dlouhá zima a pak spousta vody. Přes 150 zápasů bylo odložených a více jak 40 se přehazovalo na jiná hřiště. Zhruba se jednalo o 200 utkání. Měli jsme oproti jiným krajům třikrát více nesehraných zápasů, přesto jsme je dokázali nakonec dohrát do daného termínu. To některé kraje ještě dohrávaly," potvrdil König. „Závěr nám pak zamotaly sestupy a postupy do divize. Dolů šly kromě posledních Semil ještě Česká Lípa, Mšeno a Hlavice. Tím pádem musely jít do divize tři oddíly z našeho krajského přeboru," doplnil König.

Nový ročník soutěže dospělých začíná 2. kolem v termínu 17. srpna a končí se 1. kolem 9. listopadu. Mládež U19 (dorost) startuje 3. kolem 24. srpna, žactvo (U15) až 4. kolem 31. srpna.

Dospělí mají v soutěžích po 14 účastnících, krajský přebor dorostu také čtrnáct. nepodařilo se zaplnit oproti minulým letům krajský přebor starších žáků, kde je pouze jedenáct družstev. Krajský přebor kategorie U11 má ve dvojicích celkem 11 týmů a bude hrát turnajově.

V soutěžích dorostu nastal odliv zejména do okresního přeboru Liberecka. Proto bude spuštěn pouze krajský přebor se čtrnácti družstvy. Lomnice, Frýdlant, Mírová, Jilemnice, Semily B, Hlavice, Podještědí, VTJ Rapid Liberec B a Česká Lípa sice podaly přihlášky do I. A třídy, ale ta se nebude prostě konat a LKFS těmto oddílům doporučuje jít zpět do okresních přeborů.

STK LKFS však navrhuje zřídit samostatný krajský přebor mladšího dorostu do 17 let. Může ale v každém družstvu nastoupit trojice starších a je tu i možnost, aby startovali hráči ze dvou oddílů. Zájem zatím projevily oddíly: Sedmihorky, Česká Lípa, Mšeno, FAŠV, Pěnčín-Turnov, Nový Bor, Ruprechtice, Hlavice. Zde by se mohla soutěžně vyžít právě ta družstva, která se přihlásila do neexistující I. A třídy. „Pokud bude aspoň větší zájem, přebor mladšího dorostu velmi rád spustím. Termín přihlášek jsme proto posunuli do 8. července," uzavřel König.