Slovan Liberec - Bohemians Praha 0:1 (0:1)

Domácí nebyli od začátku aktivní, a tak je hosté zatlačili. Liberec se nedostal do útoku a 25 minut neohrozil branku hostů. Bohemians tak dokázaly po chybě a následné kombinaci vstřelit ve 22. minutě gól. V závěru poločasu se Liberec konečně herně zvedl a ve 35. měl Antoš šanci na vyrovnání. Jenže po úniku jen nastřelil brankáře.

To byla jediná šance poločasu ze strany domácích. Po domluvě v kabině přišlo domácí zlepšení. Více se kombinovalo a vytvářel se i tlak. Liberec měl tři dobré šance na skórování, ale ten nepřišel ani po závarech. „Byly to dva rozdílné poločasy. V první půli byla naše hra špatná, ve druhé jsme se zvedli, ale z tlaku jsme nedali góly. Chyběli nám v sestavě čtyři hráči, kteří hráli na Kouba Cupu,“ sdělil trenér Martin Janošík.

Slovan: Konečný - Pospíšil, Flesner, Janků, Otta - Macháček, Jakimič, Bláha, Kašík - Antoš, Dunajevský. Střídali: Hořák, Kejdana, Šimek, Švejkovský, Mičica.

Žáci Slovanu Liberec startovali v Nymburku na Kouba Cupu, kde nakonec pod hlavičkou Libereckého kraje skončili šestí. Ve skupině Liberecký kraj, kde nastupovalo devět hráčů Slovanu, prohrál s Plzeňským krajem, 0:2, poté porazil Karlovarský 3:0 a Pardubický 4:1. V rozhodujícím utkání o 1. místo ve skupině však podlehl Středočeskému 0:1.

„Soupeř využil svoji jedinou šanci, náš Kukla nedal sólový nájezd. Proto jsme skončili druzí a hráli skupinu o 4. - 6. místo,“ sdělil trenér Janošík. Zde prohrál s Vysočinou 1:2 a remizoval 2:2 s Královéhradeckým krajem 2:2. „V těchto dvou zápasech jsme dostávali laciné góly. Herně to bylo velmi slušné, ale rozhodly chyby, které soupeři trestali. Jinak to byl z naší strany pohledný fotbal. Soupeře jsme přehrávali a měli šance. Výsledkově to nebylo odpovídající,“ potvrdil Janošík. Do širšího výběru nově se tvořící reprezentace Čech se dostali čtyři hráči Slovanu: Bláha, Knejzlík, Janků a Otta.