„Je to hlavně mezi Hauzrem a Kovářem. Hauzr má obrovské zkušenosti, Kovář odchytal druhou ligu," srovnal trenér Jaroslav Šilhavý

Severočeši momentálně jednají s jedním vyhlédnutým brankářem, ve hře je ale i varianta, že do jara půjdou úřadující mistři se stávající trojicí gólmanů, zkušeným devětatřicetiletým Zbyňkem Hauzrem a Přemyslem Kovářem a mladíkem Danielem Bojčukem. Jasno by mělo být v nejbližších dnech.

„Teď se o tom jedná. Měli jsme v hledáčku několik brankářů, s jedním z nich jednáme. Ale nechtěl bych v tuhle chvíli předjímat ani jmenovat. Ten brankář je prostě taky vázaný, je tam ještě další problém. Není to úplně jednoduché," řekl ve středu novinářům liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Zatím ještě není definitivně rozhodnutý, zda bude potřebovat na jaro brankářskou posilu, nebo si vystačí se stávající trojicí. „Na tréninku všichni pracují pozitivně a naplno. Je to hlavně mezi Hauzrem a Kovářem. Hauzr má obrovské zkušenosti, Kovář odchytal druhou ligu," srovnal lodivod Šilhavý. „Myslím, že v nejbližších dnech se rozhodneme, jak to vůbec bude. Možná už po neděli bude jasno, jestli půjdeme do ligy s touhle trojicí, nebo tenhle post posílíme," pokračoval Šilhavý.

Jasno už má naopak v tom, že by rád s trenérskými kolegy získal defenzivního záložníka Luboše Huška, který je od začátku přípravy v Liberci na testech. „My trenéři už jsme rozhodnutí, teď už je to jen o tom, jestli to schválí vedení," podotkl Šilhavý. Hušek naposledy hrával ve Spartě Praha a teď je volným hráčem.

Šilhavému zatím dělají radost nové zimní posily, v dnešním utkání se Slavií (2:3) předvedl dobrý výkon mladík ze Sparty Martin Frýdek.

„Musím ho pochválit. Patřil mezi lepší hráče, je důrazný, má velmi dobrý pohyb. Od začátku pracuje velmi dobře a věřím, že se popere o místo v základní sestavě. Má k tomu hodně blízko," dodal trenér mistrů Šilhavý.