Olomouc patří k předním týmům Juniorské ligy a byla favoritem. Tuto roli Sigma splnila, vyhrála 4:0.

Liberec se gólově „zasekl". V prvních pěti kolech nové soutěže vstřelil v každém zápase minimálně dvě branky. Ale minule doma v derby s Jabloncem (0:1) a teď na Hané vyšel střelecky naprázdno.

Sigma otevřela skóre v 29. minutě, kdy centr Schmidta zapadl ke vzdálenější tyči liberecké brány. V 41. si Schmidt dokázal skvěle zaběhnout za obranu, a střelou do protipohybu gólmana rozradostnil domácí diváky 2:0.

V 67. tvrdou ránu střídajícího Ševčíka zastavila až síť v lliberecké brance. Na 4:0 upravil za pět minut opět Ševčík.

Trenér liberecké juniorky Jiří Chytrý uznal kvality soupeře: „Musím říct, že výsledek tentokrát odpovídá rozložení sil. I když jsme se snažili podat zodpovědný kolektivní výkon, soupeř byl výkonnostně úplně jinde. Byli jsme praticky po celý zápas pod tlakem. Naši hráči se nenechali frustrovat vývojem zápasu, snažili se o otevřenou hru, ale na Olomouc jsme prostě neměli."

Juniorka Slovanu zkoušela ve včerejším utkání další dva cizince chorvatského stopera Denise Kaniškiho a ghanského středopolaře Isaaca Sackeyho.

SIGMA OLOMOUC jun. - SLOVAN LIBEREC jun. 4:0 (2:0)

Branky: 29. a 41. Schmidt, 67. a 72. Ševčík. Rozhodčí: Matějek. Diváků: 125.

Sestava Slovanu: Kolář - Soběslav, Butěnin, Kaniški, Beníšek - Drobílek, Sackey, Daniel, Janošík - Laibl, Černý. Do hry v průběhu zápasu zasáhli střídající hráči Bouška, Šulc, Lukes a Dydowicz.

V příštím kole Juniorské ligy nastoupí Slovan Liberec v pondělí 17. září od 13.00 doma na Městském stadionu proti Vysočině Jihlava. (ts)