Naposledy před startem soutěžních zápasů fotbalové sezony 2013/14 měli liberečtí fanoušci v sobotu možnost vidět Slovan Liberec na domácím stadionu U Nisy. Předchozí přípravné zápasy probíhaly v Žitavě, na liberecké umělce, v Dubí a na Slovensku. Tentokrát vyběhl liberecký tým na trávu hlavního hřiště a porazil třetiligový Převýšov 5:0.

Příznivci, kterých
se na ochozech objevilo šest set (vstup byl zdarma), byli zvědaví zejména na nové posily.
A nebyli zklamáni. Středopolař Vladislav Kalitvincev, jehož hostování z Dynama Kyjev je v konečné fázi dojednání, i slovenský útočník Lukáš Szabó ze Šaľy vsítili po jednom gólu a zejména Ukrajinec Kalitvincev, který se objevil
v základní sestavě, zaujal pozoruhodným výkonem.

Na postu Štajnera, který prchl do Mladé Boleslavi, nastoupil další Ukrajinec Rybalka, jehož hostování z Dynama Kyjev se podařilo prodloužit. Dal dva góly a navíc
na něj byla penalta.

V brance nastoupil Přemysl Kovář, který je již po operaci kolene v pořádku a je v této chvíli libereckou jedničkou. Posila do branky ze Slovenska, Hroššo, se zatím po delší pauze, způsobené zraněním, sžívá s mužstvem a připravuje se v tréninku.

Na lavičce náhradníků seděl v sobotu pro případ nutnosti střídání brankáře Zbyněk Hauzr, jenž po oficiálním ukončení kariéry ještě vzhledem ke „stavu nouze" přislíbil libereckému klubu výpomoc na dobu neurčitou.

Lukáš Szabó nastoupil do útoku 20 minut před koncem, vystřídal Rabušice. I za tak krátkou dobu se dokázal dostat do tří zajímavých šancí.
V 80. minutě mu chytil tutovku převýšovský gólman Radek, v 86. jeho již téměř jasný gólový pokus vykopl Veselka
z brankové čáry, ale o minutu později se Szabó dočkal premiérového gólu v libereckém dresu. Lví podíl na něm měl David Pavelka, jenž předložil po výtečné individuální akci Szabóovi gólovou přihrávku jako na stříbrném podnose.

Slovan hraje tento čtvrtek první zápas 2. předkola Evropské ligy v lotyšské Rize od 18.30 hodin našeho času, odveta se koná ve čtvrtek 25. července od 19.00 hodin v Liberci