Zde se zúčastnil prestižního dorosteneckého turnaje, při němž v petrohradské hale absolvoval dva zápasy, které se hrály klasicky v jedenácti na 2x 45 minut. Proti Turecku (1:1) a s Petrohradem (1:1 na pen. 3:4). Výběr trenéra Josefa Csaplára obsadil na 24. ročníku Granatkinového memoriálu 6. místo, ale zanechal zde velmi dobrý dojem. „Hrálo se v nové super hale, na výborné umělé trávě, lepší halu s tímto povrchem jsem v životě neviděl,“ chválil gólman.

Proti Turecku podal podle Csaplára výborný výkon, proti Petrohradu chytal také dobře, i když brzy inkasoval. A přestože pak čeští mladíci měli navrch, proti zataženě hrajícímu soupeři se prosadili jen jednou. „Trenér Csaplár nás všechny chválil, výkony našeho týmu byly nejlepší. Ani jednou jsme neprohráli, ale nakonec skončili šestí,“ uvedl Ondra, který se hned po návratu z Ruska zapojil do přípravy ligového áčka v Hraběticích, kde je jako gólmanská trojka spolu s Bičíkem a Hauzrem. „V Petrohradě jsme kromě zápasů měli tři tréninky,“ podotkl. ČR 18 hrála ještě s Lotyšskem (2:0) a Ukrajinou (4:1).

Dnes by měl Kolář chytat za béčko Slovanu Liberec proti diviznímu Mšenu. Zápas se uskuteční od 10 hodin na harcovském stadionu.