Rosice - Ve včerejším prvním zápase o vítěze II. ligy se radovaly liberecké fotbalistky a mají velkou šanci celkově uspět.

Sice prohrávaly hned z prvního útoku v 1. minutě a byly hodně zaskočené, ale po pěti minutách se probraly a začaly hrát. Ve 13. po rohu Brázdové špatně zasáhla domácí gólmanka a Pižlová vyrovnala stav. Pak ještě nebezpečně vystřelila Matějková a až do konce půle se střídala dobrá hra na obou stranách, ale bez vyložených šancí. Po přestávce se Liberci povedla akce Matějkové s Friedrichovou a po centru do vápna propálila brankářku Jarchovská. Pak hostující předvedly překrásnou akci Friedrichové s Jarchovskou, ale prvně jmenovaná poslala z jasné šance míč vedle brány. Poté se probralo Brno a začalo tlačit. Obrana Liberce však pracovala spolehlivě a nebyl v defenzivě větší problém. Nakonec mohl být náskok větší, jenže v nastaveném čase Jarchovská po úniku sice překonala brankářku, ale radost vykopla dobíhající hráčka Brna. „Pro nás to je do odvety nadějný výsledek, i když domácí hráčky byly na tom fyzicky dobře a ještě nás nakopaly. Na obou stranách se střídaly lepší okamžiky s horšími, ale my měli víc šancí," řekl manažer Antonín Lukáč

Liberec: Nedvědová Pižlová, Kovářová, Jeřábková, Pomijová - Brázdová, Matějková, Mikysková, Friedrichová - Jedličková (89. Ubiasová), Jarchovská (94. Hančová).

Odveta se hraje v sobotu od 11 hod. na městském stadionu.