První březnový víkend patřil čtvrtfinálovým duelům Poháru žen FAČR. V semifinále, které má úřední termín v polovině dubna, se fotbalistky Liberce představí proti Spartě, Slavii či Slovácku. Už v neděli přivítají v 11. kole nejvyšší soutěže pražskou Slavii.

„Čekal nás první ostrý start v tomto kalendářním roce. Do pohárového utkání jsme šli s jasným cílem, a to postoupit do další fáze. Nechtěli jsme ponechat nic náhodě. Do zápasu jsme chtěli vystoupit aktivně, hrát vysoko a donutit soupeře k chybám. Tým si uvědomoval důležitost tohoto duelu a podle toho se začal vyvíjet již úvod utkání," řekl asistent libereckého trenéra Jaroslav Dittrich.

Z utkání 52. kola hokejové Tipsport extraligy Škoda Plzeň - Liberec 3:6 (3. 3. 2024)

„Věděli jsme čeho lze v zápase využít, a v čem dokážeme být silní a nebezpeční. To vše se ukázalo už v prvních dvaceti minutách. Soupeře jsme do vážnějších šancí nepustili a po celou dobu zápas kontrolovali. Celý tým pracoval a plnil věci tak, jak jsme si řekli před utkáním. Konečný výsledek je odměnou za přístup a předvedenou hru v utkání," uvedl kouč.

Sobotní čtvrtfinálový program začal v Pardubicích, kam přijelo Slovácko. Moravanky šly rychle do vedení gólem Jančářové, následně se poprvé za Slovácko trefila Kashima a před přestávkou ještě proměnila pokutový kop Klímová. Po změně stran mířila dvakrát přesně Aneta Polášková, také poprvé se prosadila Nyby a na 7:0 uzavřela v závěru Obadalová.

Slovan potvrzoval roli favorita hned od prvních minut zápasu a po první pětačtyřicetiminutovce vedl po gólech Šušolové, Terezy Černé a Harvilové tříbrankovým rozdílem. Severočešky se radovaly ve druhém poločase ještě jednou, když navýšila vedení Buryánová.

Nejvyšší volejbalové soutěže jsou v plném proudu. Liberecké volejbalistky (čelem) porazily Frýdek-Místek 3:2. Foto: cvf.cz/Adriana Micáková
Je dobojováno. Liberec jde do volejbalového play off jako třetí, Ústí čeká baráž

V dalších čtvrtfinálových bitvách Poháru žen FAČR Pardubice podlehly Slovácku 0:7, Plzeň pražské Spartě 0:5 a Lokomotiva Brno pražské Slavia 0:6.

Liberec - Ostrava 4:0 (3:0)

Branky: 7. Šušolová, 14. Černá T., 16. Harvilová, 52. Buryánová. Rozhodčí: V. Kovářová – Z. Špindlerová, T. Strejcová. ŽK: Buryánová – Korvasová.
Sestavy:
Liberec: Pižlová – Švíbková, Huvarová, Buryánová (56. Ducháčková), Černá T. (67. Mastníková), Harvilová (56. Černá V.), Hlouchová, Katarská (67. Růžičková), Šušolová, Tenkrátová, Dinh Thanhová (56. Šubrtová).
Ostrava: Zelenková – Fojtíková (64. Babicova), Gaurová, Janíková, Korvasová, Krupníková, Lachká (46. Štěpánová), Molková, Pavlíčková, Vojtková , Waltrová.