Druhá fotbalová liga žen v Krásné Studánce:

Slovan Liberec - Rakovník 2:1 (1:0)

Na lavičce Slovanu se již podruhé chyběl trenér Luboš Rubáš, který po měsíci trenérské práce skončil. Hráčky z Rakovníka přijely s jasnou technikou bourat akce libereckých a překvapit je dlouhými nákopy za obranu. Častokrát však šly mimo hrací plochu. Proto bylo někdy pět balónů málo a běhal pro ně i pomezní rozhodčí.

Ve 4. minutě našla Matějková z rohu Petráčkovou, ale ta hlavou trefila břevno, podobné byly i další rohy, všechny zaváněly gólem. V 9. minutě prokličkovala před branku hostí Pomijová, ale nastřelila jen brankářku. Za chvilku našla Svobodová dvě osamocené spoluhráčky na zadní tyči, ale ty balon do branky nedostaly.

Po rohu Bouškové ve 12. minutě se Liberec už radoval. Kovářová se prosadila ve vápně před bránkářkou. Potom se nepískala penalta pro Liberec. Rakovník se jen pokoušel překvapit dlouhými výkopy brankářky a stoperky, ale obrana Slovanu byla pozorná a jistá. Do konce poločasu domácí ostřelovaly branku soupeře a když Matějková bombou ze šestnácti metrů trefila opět jen břevno, zůstalo skóre jen 1:0.

Obraz druhého poločasu byl stejný jako první. V 55. minutě prošla Horčičková celé hřiště, krásně našla Filingerovou, a ta nezaváhala - 2:0. Liberec poté trošku polevil, ale i tak měl hru jasně ve svých rukou. Rakovník ani jednou branku domácích neohrozil.

Deset minut před koncem měla ve svém vápně míč Svobodová, jenže při odkopu dokázala zároveň i faulovat, a tak se kopala penalta, z níž rakovník snížil na 1:2 „S předvedenou hrou musíme být spokojeni, znepokojivá je jen zoufalá nervozita v koncovce. Skóre mělo být jednoznačnější,“ přiznal manažer FC Slovan Antonín Lukáč. „Mrzí mě, že trenér Rubáš skončil, když po jedné hráčce vzkázal, že už nepřijde. Takže máme velký problém a usilovně sháníme nového trenéra,“ dodal manažer.

Branky: 12. Kovářová, 55. Filingerová - 80. Pavlíčková z pen.
Slovan: Dolejšová - Kovářová, Pižlová, Horčičková, Svobodová - Filingerová, Pomijová, Matějková, Kotková (60. Kovačovičová) - Petráčková (70. Holinská), Boušková.