Fotbalisté Slovanu Liberec stojí před úterní odvetou 2. předkola Ligy mistrů proti Šachťoru Karaganda. První zápas, jak známo, vyhráli doma 1:0.

Mezitím si v pátek zahráli český Superpohár, v němž podlehli Olomouci 0:2.

Trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý odmítl, že by Slovan postavil pohár na vedlejší kolej kvůli úterní odvetě v Karagandě. „Určitě jsme ten zápas nijak nezlehčovali," řekl Šilhavý, který oproti úternímu duelu udělal v pátek pět změn v základní sestavě.

Čtěte také: Let do Kazachstánu před pěti lety? Očistec…

Část z nich byla vynucených. „Vojta Hadaščok, Honza Nezmar a Honza Blažek nebyli připraveni kvůli zdravotním problémům. Věřím, že všichni tři budou ale na odvetu k dispozici. Nevím, jak to bude vypadat s Michalem Breznaníkem, který v poslední minutě dopadl na ruku a vyskočilo mu rameno," uvedl Šilhavý.

NA POSLEDNÍ TRÉNINK před odletem do kazašské Karagandy se včera přišel podívat i šéf Slovanu Ludvík Karl. Pohovořil i s Michaelem Rabušicem, který je po operaci achillovky a bude na hřišti delší dobu chybět.Prý ho nijak neděsí, že Slovan na startu sezony zatím hledá formu. „Nemůžu si to připouštět, strach je špatný rádce. Zápas v Karagandě bude úplně jiný než ten dnešní," dodal.

Včera měl na tréninku 20 hráčů a tři brankáře. Bohužel Breznaník trénoval jen individuálně.

Základní sestava bude asi stejná jako v domácím zápase proti Karagandě, jen místo Blažka bude hrát Šural a uvidí se, co bude s Breznaníkem.

Dnes vpodvečer bude Slovan v Karagandě trénovat. Odvetný zápas se uskuteční v úterý od 15 hodin středoevropského letního času a přímým přenosem jej bude vysílat sportovní kanál České televize ČT4.