Na rozdíl od druhého kola, v němž Liberečtí utrpěli ostudný debakl v televizním utkání v Brně, podali tentokrát při svém druhém ligovém výjezdu ven v tomto ročníku nejvyšší soutěže zodpovědný, vyspělý výkon a vezou si tři body. Hodně je teď musí mrzet ztráta z minulého domácího utkání s Plzní…

Domácí Příbram se sice včera snažila o aktivní hru, ale v 19. min. Nezmar prodloužil hlavou za obranu a nabíhající Frejlach chladnokrevně obstřelil Krbečka. Po přestávce spustili Příbramští mohutný nápor a v 65. minutě se dočkali. Za vápnem napřáhl osmnáctiletý mladík Mišun a přesná přízemní rána zapadla ke vzdálenější tyči.

Z vedení se ovšem Příbram neradovala dlouho. Za čtyři minuty zafungovala osvědčená spolupráce Kerić, Nezmar a druhý jmenovaný zblízka skóroval. V posledních deseti minutách se Slovan ubránil závěrečnému náporu a veze si tři body.

„Pro nás to byl velmi těžký zápas z toho důvodu, že Příbram se na nás připravovala celý týden a my na ni po Žilině den,“ připomněl liberecký trenér Ladislav Škorpil a dodal: „Vítězství jsme ubojovali, je pro nás velice cenné i z toho pohledu, že jsme minule odevzdali body Plzni.“ (jsj, ag)