Liberec vyhrál nad posledním Brnem a dostal se na třetí místo

Brno – Fotbalisté Liberce zvítězili v sedmém kole nejvyšší české soutěže v Brně 2:1 a poskočili na třetí místo.

16.9.2017

Stoper Zbrojovky Tadas Kijanskas.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Hororovější úvod utkání nemohl brněnské fotbalisty potkat. Už v osmé minutě Petr Ševčík nasměroval do pokutového území lehký centr, který si však litevský stoper Zbrojovky Tadas Kijanskas ledabyle srazil do branky a Liberec v duelu sedmého kola nejvyšší soutěže vedl.

Jihomoravany to nepoložilo, hned vzápětí ze standardní situace hbitě vypálil domácí zadák Lukáš Vraštil, ale liberecký gólman Václav Hladký předvedl parádní zákrok. Jenže pak domácí polevili a do šancí se dostával Liberec. Ve 23. minutě slabě v dobré pozici střílel Zdeněk Folprecht, za minutu dostal kupu času na zadní tyči liberecký kapitán Vladimír Coufal, ale brněnský gólman Dušan Melichárek byl opět pozorný.

Do druhé půle poslala Zbrojovka čerstvé hráče Alvina Fortese s Michalem Škodou a liberecký tým uzamkla na jeho polovině. Ze zvýšené aktivity vyplynula branka v 65. minutě, když Milan Lutonský vybojoval míč, přistrčil ho na hranici vápna Tomáš Pilíkovi, který se neukvapil a předal Fortesovi, jenž vstřelil první gól v české nejvyšší soutěži.

Za dvě minuty se mohl prosadit i druhý střídající hráč, když Zbrojovka ve třech postupovala na dva bránící hráče. Pilík posunul míč na Škodu, jenže ten přízemní střelou nechal vyniknout libereckého gólmana. A tak se za čtyři minuty opět radovali hosté, kteří vyšachovali brněnskou obranu. Centr Coufala doputoval k Romanu Potočnému, který vypálil precizně – 2:0. O tři minuty později mohl Potočný ještě zvýšit, ale orazítkoval tyč. Opaření domácí už se na nic nezmohli.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky: 65. Fortes - 8. vlastní Kijanskas, 71. Potočný. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Polák, Vraštil, Pavlík - Mikula, Breite, Karafiát, Potočný. Diváci: 3018.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský (77. Přichystal) - Juhar (46. Fortes), Polák, Pilík, Sedlák, Lutonský - Koné (46. Škoda). Trenéři: Dostálek a Přerost.
Liberec: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Mikula - Ševčík, Breite, Folprecht, Voltr (59. Kerbr) - Pulkrab (81. Hybš), Potočný (90. Kulhánek). Trenér: Trpišovský.

Autor: Jaroslav Kára

16.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Utkání 23. kola Tipsport extraligy ledního hokeje se odehrálo 19. listopadu v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno. Na snímku zleva marek Čiliak a Jan Ordoš.
26

FOTO, VIDEO: V létě s Kometou slavil titul, teď ji Tygr Kvapil potopil

Zápas 14. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava se odehrál 18. listopadu na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku se raduje Radek Voltr po vstřelení vítězné branky.
13

Liberec díky střídajícímu Voltrovi udolal Baník a uhájil místo v elitní čtyřce

Velké policejní manévry. Přijeli fanoušci Baníku

Liberec – Krátkodobě uzavřené ulice, blikající policejní auta, desítky nasazených policistů i členů antikonfliktního týmu. Poklidné sobotní odpoledne narušil příjezd fanoušků ostravského Baníku. Na fotbalový zápas se Slovanem Liberec jich dorazily stovky.

Hlasujte pro nejhezčí miminko 46. týdne roku 2017

Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená ve 46. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!

EXKLUZIVNĚ

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Jizerské hory - Čtyři desítky lidí v evakuačním autobuse hasičů a čtyři v péči zdravotníků a lékaře. V pátek hořelo na Šámalově chatě na Nové louce v samém lůně Jizerských hor.

Liberec narazil, v Pardubicích mu utekl začátek

Pardubice - Po třech výhrách úřadující liberečtí vicemistři v 22. kole hokejové extraligy prohráli, nestačil na Pardubice, kde podlehil 1:5. Rozhodlo úvodních 21 minut, kdy se východočeský tým dostal do vedení o tři góly.