Liberecké mužstvo sice nastoupilo v Mostě bez hlavních opor, které šetřilo na čtvrteční semifinále Poháru ČMFS v Brně, i tak ale dokázalo soupeře bojujícího o záchranu zdolat. Kromě Slavie vyhrál Liberec na jaře všechny zápasy na hřištích soupeřů! „Jsem tomu rád a věřím, že budeme v této bilanci pokračovat i ve čtvrtek v Brně,“ glosoval trenér Slovanu Liberec Ladislav Škorpil.

Jak řekl, šetřil Keriće a třicátníky (Nezmar, Papoušek, Janů, Holeňák, Bejbl), avšak právě jediný třicátník v základní sestavě mužstvo nejvíc podržel. Brankář Zbyněk Hauzr skvěle zastoupil zraněného Zlámala a je předpoklad, že bude muset hájit libereckou branku i v poháru – Zlámalův zdravotní stav je totiž zatím nečitelný.

Jablonec se po prohrách v Ostravě, se Zlínem a v Liberci začínal nepříjemně „namáčet“ ve vodách blízko boje o udržení, ale důležitý domácí zápas s Olomoucí v neděli zvládl. Výhra 2:0 znamená, že Jablonečtí už jsou z nejhoršího venku a měli by sezonu dohrát v klidu, bez o obav ze sestupu do druhé ligy.

Šestice „absentérů“ včera trénovala

Po nedělním večerním vítězství 1:0 v Mostě fotbalisté Slovanu Liberec, kteří hráli v základní sestavě, neabsolvovali včera běžný trénink. Ten naopak podstoupila šestice hráčů, které se trenéři rozhodli šetřit před čtvrtečním prvním utkáním semifinále Poháru ČMFS v Brně a v Mostě v základu nebyli.

Pod dohledem asistenta trenéra Josefa Petříka se včera připravovali Janů, Papoušek, Nezmar, Holeňák, Bejbl a Kerić. „Měli takzvaný nabuzovací trénink. Všichni jsou zdravotně fit a budou k dispozici pro utkání v Brně i pro základní sestavu,“ informoval Petřík.

Liberečtí příznivci měli strach o osud Andreje Keriće, který nastoupil v Mostě v průběhu druhého poločasu, ale po jednom z faulů byl odnesen na nosítkách. „Kerić je v pořádku. Bylo to bolestivé nakopnutí, ale nic vážnějšího se nestalo,“ uklidňuje Josef Petřík. Brankář Zdeněk Zlámal podstupuje zatím konzervativní léčbu. Jak na tom bude pro Brno, je momentálně těžké předvídat, naštěstí Hauzr ho v Mostě výtečně zastoupil.