Trenér libereckých fotbalistů Zsolt Hornyák po porážce s Varnsdorfem (2:4) a výhře s Neugersdorfem (1:0) zredukoval kádr a na kemp s sebou vzal jednadvacet hráčů do pole a tři brankáře.

Do hornorakouského městečka Aigen im Mühlkreis nedaleko českých hranic odcestovali i testovaná hráči – dvacetiletý brazilský útočník Francisco Walison da Silva Vieira, který prošel mládeží FC Santos, a dvaadvacetiletý francouzský obránce Gabriel Dubois se zkušenostmi z juniorských týmů Olympique Marseille. S týmem se dál připravuje i Oscar, o jehož budoucnosti se však stále ještě jedná. Do Rakouska mohou dorazit i další hráči, o jejichž příchodu Slovan momentálně vyjednává.

Na soustředění už neodcestoval Zdeněk Folprecht, kterému skončila smlouva a hledá si angažmá v zahraničí. V Liberci končí i Michal Obročník, se kterým se nepodařilo dohodnout na nové smlouvě. Vážné zranění kolena z pátečního duelu proti Varnsdorfu vyřadilo pro příští měsíce Karla Knejzlíka, který musí na operaci. V Rakousku se Severočeši utkají s kyperským Apollonem Limassol (3. 7.), rakouským SV Ried (6. 7.) a rumunským ACS Sepsi (9. 7.).