Fotbalový stadion je jednou z dominant druhého největšího francouzského města. Slavný stánek poutá pozornost o to víc, že byl nedávno zrenovován. Rekonstrukcí přitom prošel za běžného provozu, takže na něm za snížené kapacity dál hrál tamní Olympique.

Stadion dostal pozoruhodnou novou střechu, která připomíná cyklistický ovál, a modernizace se dočkaly i tribuny a zázemí. Zatímco uvnitř stadionu je už vše nachystané hostit zápasy evropského šampionátu v příští roce, okolí připomíná spíš staveniště, na němž stále probíhají práce. Vélodrome bude po Stade de France v pařížské aglomeraci Saint-Denis druhý největší stadion nadcházejícího mistrovství.

"Tribuny jsou až strašidelné. Něco tak obrovského jsme ještě neviděli. Bude to velký zážitek, na takových stáncích se nehraje každý víkend," řekl s úsměvem liberecký kapitán David Pavelka.

Fanoušci Marseille jsou známí svou horkokrevností a například nedávné utkání s Lyonem muselo být kvůli jejich výtržnostem několikrát přerušeno. Klub pak byl potrestán uzavřením části stadionu. Liberečtí se ale vyhlášené bouřlivé atmosféry zřejmě nedočkají, protože na duel má dorazit jen deset tisíc diváků.
"Vždy je lepší, když je atmosféra trošku bouřlivější. Na druhou stranu by to mohla být naše výhoda, alespoň o nás platí, že bývají domácí diváci naším dvanáctým hráčem," prohlásil Pavelka.

"Na Hajduku Split jsme si zažili plný stadion a vybičovalo nás to k velmi dobrému výkonu. Pokud bude návštěva taková, jak se říká, což si zatím neumím na tak velkém stadionu představit, třeba nám to také pomůže. Budeme mít přinejmenším snazší komunikaci," podotkl trenér Jindřich Trpišovský. "Fotbal se hraje vždy pro diváky, takže z tohoto pohledu bych byl určitě smutný, ze sportovního hlediska je to ale pro nás malé plus," dodal.