Útočník Vojtěch Hadaščok se narodil 8. ledna 1992 v Opavě. S fotbalem začal už v pěti letech ve svém rodném městě. Klubu zůstal věrný celou svou dosavadní kariéru. „Od malička jsem byl vždy v útoku, v Opavě jsem prošel všechny věkové kategorie. Stačil jsem i v domácím poháru nastoupit za dospělé. Hlavně jsem ale za dorost hrál nejvyšší fotbalovou soutěž,“ shrnuje svou dosavadní kariéru Vojtěch Hadaščok.

„Počítám s tím, že budu sbírat první zkušenost v rezervě. Musím získat zkušenosti s velkým fotbalem. Rád bych ale samozřejmě co nejdříve kopal ligu, uvidíme jak se mi podaří příprava,“ říká talentovaný mladík. Stoper Petr Zieris se narodil v Trutnově 19. března 1989. Trutnovský fotbal mu začal „být malý“ ve 12 letech, kdy přestoupil do Hradce Králové. Do té doby našel své místo na hřišti.

„Někdy v žáčcích jsem hrál i středového záložníka. Moje místo je ale v obraně na místě stopera,“ říká urostlý Zieris. V Hradci se zdržel až do svých 20 let. Půl roku nastupoval i za druholigový seniorský tým. Pak šel ale na hostování do třetiligového Náchoda. „Tam jsem odehrál půl roku, pak přišla nabídka z pražské Slavie, kde jsem hrál za rezervu do konce minulého roku,“ doplňuje Zieris. Mladý stoper tak už může hodnotit kvalitu zázemí i náročnost tréninků v jednotlivých klubech.

„Ve Slovanu jsem nadmíru spokojen. Podmínky jsou tu vynikající. Zimní příprava je náročná, to je ale asi úplně všude. Z ní pak žijeme celou sezónu,“ uvědomuje si Zieris. „V Liberci je skvělá parta, musím říct, že tahle pověst nelhala. Předpokládám, že v úvodu jara budu nastupovat za rezervu. Budu ale čekat na svou šanci a až přijde tak na to budu připraven a poperu se o ni,“ říká odhodlaně sympatický stoper.

(lv)